Autor:
Pexels.com

Veebitöötuba „Urban greenness, health and climate concerns“

Reedel, 26. jaanuaril toimub avalik rahvusvaheline veebitöötuba, kus käsitletakse linnaroheluse mõju inimeste tervisele. Keskkonnatervishoiu eksperdid räägivad värskeimatest teadustulemustest ja kliimamuutustest tingitud terviseprobleemide leevendusstrateegiatest.

Töötuba toimub Teamsi keskkonnas kella 11.00–12.30. Osalemine on tasuta, kuid vajalik on registreerumine hiljemalt 25. jaanuariks.

Ajakava

11.00–11.05 Tartu Ülikooli keskkonnatervishoiu professori ja kestliku arengu keskuse juhi Hans Orru avasõnad
11.05–11.30 „Mapping urban heat for public health risk planning: pitfalls and opportunities“, Zander Venter, Norra Loodusuuringute Instituut
11.30–11.55 „Green inequality in Estonian cities – what does it mean in health perspectives“, Hans Orru
11.55–12.20 „Thunder + Pollen = Increased risk of acute respiratory illness“, Mare Lõhmus, Karolinska Instituut
12.20–12.30 Kokkuvõte ja lõppsõna

Üritust korraldavad Tartu Ülikool, Karolinska Instituut, Norra Loodusuuringute Instituut ja Rahvusvaheline Kliimauuringute Keskus CICERO projekti ENBEL raames.

Lisateavet leiab projekti kodulehelt.

Kevadine pilt Tahkuna loodusest

Avalikul aruteluõhtul küsitakse, kas kliimakriisis saab vaid teadusele loota

Kliimaministri visiit Tartu Ülikooli

Kliimaminister Kristen Michal külastas Tartu Ülikooli