Autor:
Maarja Roosi

Vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

24. aprillil kella 13–17 toimub Zoomis ja Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis vaimse tervise hoidmisele pühendatud konverents, mille eesmärk on pakkuda tava- ja tööelu olukordades toimivaid lahendusi, selgitada teemat eri vaatenurkadest ning mõtestada lahti tööheaolu mõiste nii organisatsiooni, juhi kui ka töötaja seisukohalt.


Ajakava


13.00–13.15      Avasõnad. Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser

13.15–14.00      Tööheaolu – see on võimalik. Kaire Piirsalu-Kivihall, Tartu Ülikooli nooremteadur, tööheaolu.ee asutaja

Tööheaolu termin on võetud kasutusele üsna hiljuti. Mis see on ja miks see oluline on? Millised tegurid mõjutavad peamiselt tööheaolu ja kuidas tööheaolu kasvatada?

14.15–15.00      Looded juhtimises. Madis Parksepp, SA Viljandi Haigla psühhiaatriakliiniku juhataja, Tartu Ülikooli lastepsühhiaatria assistent

Kogemuslik-praktiline vaade juhtimisele. Mis on tegelikult tähtsad ja tähenduslikud asjaolud juhtimises ning kuidas neid ära tunda? Kas juhtimispädevuse universaalsus on müüt või tõde?

15.00–15.15      Sirutuspaus

15.15–16.00      Mina fookuses – millest lähtuvalt häälestada enda tööheaolu komponente? Anna Gramberg, Tulevikupilt OÜ karjäärnõustaja ja koolitaja

Karjäärinõustaja tähelepanekud tööelu ja tööheaolu kujundamisest. Mida inimene ise oma tööelu kujundamiseks saab teha? Kuidas teha oma tööelu inventuuri? Kas ideaalset töökohta on olemas?

16.00–16.45      Vestlusring „Tööheaolu võimalikkusest ja võimatusest ülikoolis“

16.45–17.00      Kokkuvõte


Konverentsi päevajuht on Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekaan ja sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor Margit Keller.

Konverentsile on oodatud kõik, keda huvitab vaimne tervis ja kes soovivad leida lahendusi tööheaolu parendamiseks. Veebis osalemiseks registreeru Zoomi veebilehel, kohapeal osalemiseks sisekoolituskalendris (see võimalus on vaid Tartu Ülikooli töötajatele).

Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli personaliosakond ja osalemine on tasuta.

Tartu (eel)arvamusfestival

Eesti keele kui teise keele õppija: ilma teieta me ei õpi

Inimesed vaatlemas linde

Avasta Eesti loodust Loodusloovusfestivali retkedel

main building with flags

Tasuta RKT koolitused