Psühholoogiline tugi keerulisel ajal hakkama saamiseks

Kui sa tunned, et sinu tavapärane toimetulek on häiritud, siis tasub julgelt küsida abi. Esmast tuge võid saada oma lähikondsetelt, perelt, sõpradelt, õpingukaaslastelt, kollegidelt. Vaimse tervise hoidmise kohta on koondatud palju häid materjale veebilehele Peaasi.ee.

Psühholoogilist tuge saavad üliõpilased eesti, inglise ja vene keeles ülikooli nõustamiskeskusest ja ülikooli töötajad nõustaja-kaplanilt Tõnu Lehtsaarelt aadressil tonu.lehtsaar@ut.ee.

Aga on ka mitmeid võimalusi abi saamiseks väljastpoolt ülikooli:

Psühholoogilist tuge väljaspool ülikooli pakutakse ka kolledžite linnades.

Pärnus:

Viljandis:

Narvas:

Tallinnas:

Kõige kiiremat abi väljaspool ülikooli saad oma perearstilt, kes hindab Su seisundit ja annab esmased ravisoovitused ning vajadusel saatekirja psühholoogilisele nõustamisele.

 

Toe pakkumine teistele

Psühholoogilise esmaabi teadmised on igaühe võimalus olla kriisiolukorras toeks viisil, mis hoiab nii abivajajat kui abistajat. Inimliku toetuse pakkumiseks ei pea olema nõustaja või psühholoog - ole lihtsalt olemas ja tunne praktilisi viise, kuidas tekitada turvatunnet ja taastada stabiilsust. Sotsiaalkindlustusameti lehelt leiate video ja tasuta e-kursuse psühhosotsiaalse kriisiabi andmiseks.

 

Hoiame kokku ja toetame üksteist!

 

TÜ nõustamiskeskuse pealehele

linn

Välismaale õppima: mida võiks teada õpirände planeerimisest

Lilled aulas

Lõpuaktuste ajakava 2024