19. veebruaril lõppes tänavune mentorlusprogramm, kus osales rekordarv, 167 mentorpaari. Kõige rohkem oli osalejaid sotsiaalteaduste valdkonnast, millele järgnes loodus- ja täppisteaduste valdkond.
Alates 2017. aastast korraldatud mentorlusprogrammi jooksul jagavad kogenud spetsialistid õpihimulistele üliõpilastele praktilisi nõuandeid, aitavad seada eesmärke ja pakuvad tuge oma tee leidmisel. Mullu sügisel sai alguse seitsmes programm, kuhu kandideeris juhendatavaks 179 üliõpilast ja mentoriks 136 vilistlast. Kokku moodustati 315 huvilisest 167 mentorpaari. Mentorpaaridest 58 moodustasid välisüliõpilased ja -vilistlased.
Tänavuse sügissemestri jooksul korraldati programmis osalejatele kuus seminari, mille hulgas olid nii eraldi seminarid mentoritele ja menteedele kui ka ühisseminarid. Üle mitme aasta toimusid pooled seminaridest Tartus kohapeal, et osalejatel oleks võimalus näost näkku suhelda ja tuttavaks saada. Lisaks kohtusid mentorpaarid omavahel kokkulepitud aegadel vähemalt kord kuus. Leidus ka paare, kes kohtusid iga nädal.
Tartu Ülikooli nõustamiskeskus toetas mentorlusprogrammis osalevaid tudengeid koolitus- ja kovisioonivõimalustega, et tekiks selgem arusaam mentorlusest ning selle kasust enda arengu- ja karjäärieesmärkide seadmisel ja saavutamisel.
Mentorlusprogrammi üks korraldajatest, Tartu Ülikooli nõustamiskeskuse karjäärinõustaja Mare Aru märkis, et programmist said kasu kõik osalejad. „Üliõpilased said mõelda enda arengu ja tulevikuvõimaluste peale, vilistlased panustasid rõõmuga oma alma mater’i tegevusse ning said tänu Eesti Mentorite Kojale arendada oma juhendamisoskusi. Mentorlusprogrammi kaudu on ülikoolil võimalik pakkuda mitmekülgset ja arendavat õpikeskkonda tudengitele, hoides sealjuures sidet vilistlastega,“ sõnas Aru.
Viiendat aastat järjest on programmi aidanud ellu viia Eesti Mentorite Koda, kes korraldas vilistlastele mentorluse kohta lühikoolituse. Tartu Ülikooli vilistlase, mentorite koja juhatuse liikme Ülle Susi sõnul on programm üliõpilaste jaoks eriline võimalus. „Mentor on keegi, kes kuulab, annab oma aega ja on siiralt sinu poolel. Mentorluspaari kuulumine rikastab mõlemat poolt. Just see innustab mind kõige enam panustama programmi korraldamisse ja mentorite väljaõppesse,“ rääkis Susi.
Järgmine mentorlusprogramm algab 2025. aasta sügissemestril.
Loe rohkem mentorlusprogrammi kohta ülikooli veebilehelt.
14.03.2025