E-õpe on õppetöö, mis toimub osaliselt või täielikult digitehnoloogiliste vahendite abil.
Õppimine e-õppe toel võimaldab:
Digiõppe terminid on kantud digipädevuse sõnastikku.
Alljärgnevate TÜ e-õppe keskkondade kasutamine toimub vaid Tartu Ülikooli õppe-, teadus- ja administratiivtöö eesmärkidel ning kasutaja vastutab keskkondadesse lisatud sisu korrektse ja seadusliku kasutamise eest.
Aadress: https://sisu.ut.ee
Kasutajatugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/sisuut
Sisu@UT vahend on mõeldud ülikooli õppetööga seotud temaatiliste sisupakettide, projektide ja konverentside veebilehestike ning portfooliote loomiseks.
Sisu@UT tarkvara on arendatud OpenScholar tarkvara baasil ning on installeeritud ülikooli serverisse. Sisenemine toimub ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooliga.
Aadress: http://panopto.ut.ee
Kasutajatugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/panopto
Panopto on tarkvara, mis võimaldab salvestada videosid ning valida, kas salvestatakse videokaamera pilti ja audiot, esitlust ja/või arvutiekraani. Salvestatud videot saab pärast lõigata, muuta privaatseks või avalikustada sobivatel tingimustel.
NB! Videote salvestamise teenust saab tellida IT osakonna visuaalmeediatalitusest (tasumine vastavalt hinnakirjale: https://siseveeb.ut.ee/et/tugiteenused/visuaalmeedia).
Aadress: https://mahara.ut.ee
Kasutajatugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/mahara
Mahara on e-portfooliote keskkond. Maharas saab luua lehekülgi, pidada päevikut, luua elulookirjelduse, koondada lehed erinevate kollektsioonide alla, avaldada neid ning esitada Moodle’is hindamiseks.
Maharasse sisenemine on ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooliga või Moodle’i kaudu.
MS Teamsi üldine kasutajatugi: arvutiabi@ut.ee
Moodle'i ja MS Teamsi liidetuse tugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/ms-teams
MS Teams on Microsoft 365 tarkvara, mille abil saab luua töörühmi (Team). Töörühmas saab pidada vestlusi, videokonverentse ning luua ja hallata faile.
Aadress: https://ut-ee.zoom.us
Zoomi üldine tugi: arvutiabi@ut.ee
Moodle'i ja Zoomi liidetuse tugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/zoom
Zoom Meetings on veebiseminari rakendus. Tartu Ülikoolil on haridusasutustele mõeldud Zoom Meetings litsents, mida saavad kasutada kõik, kellel on ülikooli e-posti aadress (Zoomi ruumiga saab liituda kuni 300 inimest).
Kasutamisjuhend: https://wiki.ut.ee/display/AA/Microsoft+Office+365
Microsoft 365 on katus, mille alla kuuluvad kõik Microsofti tooted nagu Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), Teams ja OneDrive. Microsoft 365 muudab Office'i jt Microsofti toodete ja teenuste haldamise kompaktseks, kõigile mainitud rakendustele pääsete ligi oma ülikooli Microsofti kontoga. Võimalik on installeerida need arvutisse või toimetada oma dokumentidega pilves läbi OneDrive'i.