Põimõpe on õppevorm, kus osa õppest toimub lähiõppe ja osa kaugõppena. Veebiõpe on õppevorm, kus õppetöö toimub täielikult veebipõhise kaugõppena. Põim- ja veebiõppes võib kasutatada ka kontaktõpet, milles õppijad ja õppejõud osalevad korraga (st samal ajal) veebis.
Õppimine põim- või veebiõppes võimaldab:
Õppetöös peab kasutama ülikooli hallatavaid õpikeskkondi, mis asuvad ülikooli serveris või mille kasutuslitsentsid on ülikoolil ostetud. Ülikooli hallatavad õpikeskkonnad on alljärgnevalt loetletud. Nende keskkondade kasutamine toimub vaid Tartu Ülikooli õppe-, teadus- ja administratiivtöö eesmärkidel ning kasutaja vastutab keskkondadesse lisatud sisu korrektse ja seadusliku kasutamise eest.
Aadress: https://sisu.ut.ee
Kasutajatugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/sisuut
Sisu@UT vahend on mõeldud ülikooli õppetööga seotud temaatiliste sisupakettide, projektide ja konverentside veebilehestike ning portfooliote loomiseks.
Sisu@UT tarkvara on arendatud OpenScholar tarkvara baasil ning on installeeritud ülikooli serverisse. Sisenemine toimub ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooliga.
Moodle'isse on integreeritud H5P sisuloomevahend (vt https://h5p.org), mis võimaldab õppejõul interaktiivse sisu tegevuse abil luua e-kursusele erinevat tüüpi interaktiivseid harjutusi või üles laadida mujal loodud interaktiivse sisu faile.
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/interaktiivne-sisu
Sisu@UT-s on samuti H5P moodul, mis võimaldab luua ja lehestikku lisada erinevat tüüpi interaktiivseid harjutusi või importida mujal loodud H5P sisu faile.
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/h5p-kasutamine
Aadress: http://panopto.ut.ee
Kasutajatugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/panopto
Panopto on tarkvara, mis võimaldab salvestada videosid ning valida, kas salvestatakse videokaamera pilti ja audiot, esitlust ja/või arvutiekraani. Salvestatud videot saab pärast lõigata, muuta privaatseks või avalikustada sobivatel tingimustel.
NB! Videote salvestamise teenust saab tellida IT osakonna visuaalmeediatalitusest (tasumine vastavalt hinnakirjale: https://siseveeb.ut.ee/et/tugiteenused/visuaalmeedia).
Aadress: https://mahara.ut.ee
Kasutajatugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/mahara
Mahara on e-portfooliote keskkond. Maharas saab luua lehekülgi, pidada päevikut, luua elulookirjelduse, koondada lehed erinevate kollektsioonide alla, avaldada neid ning esitada Moodle’is hindamiseks.
Maharasse sisenemine on ülikooli arvutivõrgu kasutajatunnuse ja parooliga või Moodle’i kaudu.
Aadress: https://teams.microsoft.com
MS Teamsi üldine kasutajatugi: arvutiabi@ut.ee
Moodle'i ja MS Teamsi liidetuse tugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/ms-teams
MS Teams on Microsoft 365 tarkvara, mille abil saab luua töörühmi (Team). Töörühmas saab pidada vestlusi, videokonverentse ning luua ja hallata faile.
Aadress: https://ut-ee.zoom.us
Zoomi üldine tugi: arvutiabi@ut.ee
Moodle'i ja Zoomi liidetuse tugi: eope@ut.ee
Kasutamisjuhend: https://sisu.ut.ee/juhendid/zoom
Zoom Meetings on veebiseminari rakendus. Tartu Ülikoolil on haridusasutustele mõeldud Zoom Meetings litsents, mida saavad kasutada kõik, kellel on ülikooli e-posti aadress (Zoomi ruumiga saab liituda kuni 300 inimest).
Kasutamisjuhend: https://wiki.ut.ee/display/AA/Microsoft+Office+365
Microsoft 365 on katus, mille alla kuuluvad kõik Microsofti tooted nagu Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), Teams ja OneDrive. Microsoft 365 muudab Office'i jt Microsofti toodete ja teenuste haldamise kompaktseks, kõigile mainitud rakendustele pääsete ligi oma ülikooli Microsofti kontoga. Võimalik on installeerida need arvutisse või toimetada oma dokumentidega pilves läbi OneDrive'i.
Aadress: https://copilot.microsoft.com
Kasutamisjuhend: https://wiki.ut.ee/display/AA/Microsoft+Copilot
Tekstirobotite kasutamise hea tava: https://ut.ee/et/sisu/tartu-ulikooli-suunis-tekstiroboti-kasutamiseks-oppetoos
Copilot kasutab suuri keelemudeleid GPT-4 ja DALL-E 3, mis suudavad genereerida teksti ja pilte kasutaja soovi põhjal. Veebipõhise Copiloti turvaliseks kasutamiseks tuleb Microsoft Edge’i või Google Chrome’i veebilehitsejas logida sisse ülikooli kasutajakontoga.
Ülikooliväliste õpikeskkondade (nt Google’i rakendused, Facebook, Slack jm) kasutamisel