Lisateave:
Hannes Kollist

Molekulaarse dendroinseneeria kaasprofessor

loodus- ja täppisteaduste valdkond, bioinseneeria instituut

Hiljuti loodud bioinseneeria instituut ootab taotlusi grupijuhi ametikohale puubiotehnoloogia valdkonnas. Bioinseneeria instituut asutati 2024. aastal ning selle teadusgrupid on aktiivsed mitmes bioloogia valdkonnas. Viimati tehti DigiBio projekti raames suur investeering, mille tulemusena loodi biofoundry platvorm kiirendamaks bioinseneeria alast teadustööd.

Uus teadusgrupp moodustatakse HORIZON-WIDERA-TALENTS projektikutse raames, projekt ‘ERA Chair in Tree Bioengineering (2025–2030)’ toetab selle tegevust. Projekti juhib ERA Chair hoidja professor Yrjö Eero Helariutta ning see sisaldab rahastamispaketti ERA Chair uurimismeeskonna juhile ja mitmele teadustöötajale.

Tartu Ülikool on üle 4 500 töötaja ja 15 000 üliõpilasega Eesti suurim ning vanim akadeemilise elu keskus. Ülikoolilinna miljöö ja hea töö- ning elukeskkond on meelitanud siia tippteadlasi ja -spetsialiste ligi 400 aastat.


Tööülesanded

Sina kui ERA Chairi uurimisgrupi juht, juhid teadusgrupi loomist, mis keskendub kõrgetasemelisele uurimistööle, mis on seotud dendrobioloogiaga. Sinu töö bioinseneeria instituudis avaks potentsiaalselt võimalusi uuendusteks puubiotehnoloogias ja sellega seotud valdkondades. Eeldame, et Sinu uurimistöö otsib võimalusi, kuidas täiendada teisi instituudi tegevussuundi.

  • Põhitegevus on kõrgetasemeline teadus- ja arendustegevus puude bioloogia ja biotehnoloogia valdkonnas.  
  • Uurimisprojektide taotlemine ja juhtimine, uuringute kavandamine ja läbiviimine, tulemuste analüüs ja publitseerimine rahvusvahelise levikuga teadusajakirjades, tulemuste esitamine erialastel konverentsidel ja seminaridel.
  • Avalikkusele ja erinevatele sihtgruppidele suunatud teavitustöö korraldamine. 
  • Valmisolek viia läbi auditoorset õppetööd ning bakalaureusetaseme üliõpilaste, magistrantide ja doktorantide juhendamine.
  • Kõrgetasemeline teadus-, arendus- ja loometegevus (TAL), sh TAL-tegevuseks vajalike ressursside hankimine, TAL-tegevusega seotud lepingute täitmine ja selle tulemuslikkuse eest vastutamine.

Nõutav kvalifikatsioon
Doktorikraad või sellele vastav kvalifikatsioon.

Erialane kogemus
  • Professionaalne kogemus teadustöös.
  • Kandidaat peab olema võimeline töötama iseseisvalt, võtma vastutust teadus- ja arendustöö eest, eeldatakse projektide iseseisva juhtimise oskust ja kogemust.
  • Rahvusvaheliselt kõrgel tasemel erialase teadustöö kogemus, mis on võrreldav vähemalt kahe doktoritöö mahuga. 
  • Kandidaadilt eeldatakse edukust teadusrahastuse taotlemisel ja valmisolekut viia läbi õppetööd kõrghariduse kõigil astmetel.
  • Huvi arendada teadusstrateegiat, mis sobib hästi instituudi teiste tegevustega, hinnatakse eelisena.

Keeleoskus
Väga hea inglise keele oskus kõnes ja kirjas. Vastavalt keeleseadusele peab Eestis töötav välisriigi kodakondsusega akadeemiline personal olema omandanud eesti keele oskuse vähemalt B1-tasemel pärast viieaastast töötamist. Vastav tingimus lisatakse töölepingusse. Personaliarenduskeskus pakub välismaalastele ja nende pereliikmetele võimalust osaleda eesti keele kursustel.

Isikuomadused
  • Professionaalsus, pühendumus, kohusetundlikkus.
  • Juhtimisoskused.
  • Head koostööoskused.

Miks meiega liituda?
  • Kaasprofessoril/grupijuhil on konkurentsivõimeline kõrgetasemeline palk.
  • Ametikoht eeldatavasti areneb alaliseks professori ametikohaks TreeBioTEC projekti raames.
  • Pakutakse mitmekesiseid enesearendamise võimalusi isiklikuks ja professionaalseks arenguks ning paindlikke töötingimusi.
  • Tasustatud puhkus 56 päeva aastas ja lisaks mitmeid teisi hüvesid.

Lisateave tasustamise kohta
Tasustamine vastavalt TÜ palgaeeskirjale.
Ametikohtade arv
1

Kandideerimiseks vajalikud dokumendid
  1. Avaldus rektori nimele.
  2. Elulookirjeldus (max 4 lk).
  3. Teadustööde loetelu, sealhulgas 5 valitud publikatsiooni ja nende olulisuse ning taotleja panuse lühikirjeldus.
  4. Nõutavat kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade koopiad (koos ametliku tõlkega eesti, inglise või vene keelde juhul, kui dokumendi originaal ei ole eesti, inglise, vene, soome, rootsi, prantsuse, itaalia, ukraina või valgevene keeles). Kandidaadilt on õigus nõuda kvalifikatsiooni tõendava dokumendi ja selle lisade originaale või kinnitatud ärakirju. Kui kõrgharidus on omandatud välismaal, on õigus kandidaadilt nõuda akadeemilise tunnustamise infokeskuse (Eesti ENIC/NARIC Keskus) hinnangut kandidaadi kvalifikatsiooni vastavuse kohta ametikohal nõutavale kvalifikatsioonile.
  5. Motivatsioonikiri, mis sisaldab peamisi uurimistulemusi ja tööplaani järgmiseks neljaks aastaks (max 6 lk).
  6. Konkursist osavõtja poolt oluliseks peetavad muud materjalid (materjalide nimekiri esitada avalduses või avalduse lisana).

Kaasprofessori ametikohale kandideerides palume esitada dokumendid eesti ja inglise keeles.


Lisateave

Ametijuhend, sh kandidaadile esitatavad nõuded.

Palgaeeskiri.

Rohkem infot kandideerimiseks vajalike dokumentide kohta.

Hindame oma organisatsiooni töötajaskonna mitmekesisust ning julgustame kandideerima ametikohtadele kõiki inimesi, sõltumata nende erinevustest või eripäradest. Meie jaoks on oluline kaasava töökeskkonna loomine ja võrdse kohtlemise edendamine.

Loe lähemalt, mida oleme mitmekesisuse edendamiseks teinud.

Töö algus 01.01.2026
Töökoormus
1,0
Töö asukoht
Nooruse 1, Tartu

Kandideerimistähtaeg

01.08.2025
Kandideeri siin