Käsitööalase infomaterjali kujundamine vabavaralise tarkvaraga

Toimumise aeg
Maht
1.25 EAP (32 tundi)
Õppetöö vorm
lähiõpe
Toimumiskoht
Viljandi
Hind
tasuta
Õppejõud
Ingrid Uus
Õppekava rühm
Käsitöö
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Koolituse eesmärgiks on vabavaraliste tarkvarade kasutamise baasoskuste omandamine käsitööalaste info- ja esitlusmaterjalide kujundamisel.
Sihtrühm:
Käsitöölised, käsitööettevõtjad. Eelistatuna erialase tasemehariduseta, keskhariduseta ja/või aegunud oskustega täiskasvanud.
Kursuse õpiväljundid:
Koolituse läbinud õppija:
- Teab ja kasutab vabavaralise tarkvara põhifunktsioone infomaterjali kujundamisel.
- Oskab luua lihtsat erialast infomaterjali vabavaralise tarkvaraga.
- Kujundab loodud infomaterjali, arvestades eesmärki, sihtrühma, sisu ning otstarvet.
- Küljendab loodud infomaterjali, valides loodud materjalile sobivad reavahed, kirjastiili, teksti ja kasutatud graafika asukohad, arvestab valitud kirja loetavusega.
Õpingute alustamise tingimused:
Kuulumine sihtrühma. Isikliku sülearvuti olemasolu (soovitavalt koos eraldi hiirega).
Õppejõud:
Ingrid Uus - Lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili erialal. Rahvakunsti- ja käistöömeister tekstiili alal, tase 6. Kutseõpetaja, tase 7. Aastatel 2007-2021 töötanud Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis disaini ja käsitöö õppekavarühma koordinaatori ja tekstiili erialade kutseõpetajana.
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. Vabavaralised programmid ning nende põhifunktsioonid infomaterjali loomiseks ja kujundamiseks. Libre Office, Open Office, InkScape programmide võimalused, eripärad, põhilised töövahendid.
Lihtsamad fotode ja graafika töötlemise võtted vabavaraliste programmidega.
Lihtsama infomaterjali vm erialase esitlusmaterjali kujundamine ning küljendamine.
32 Ingrid Uus

Hinnainfo:
Kursust rahastatakse ESF programmist VÕTI.
Toimumiskoha info:
Viljandi maakond TÜ Viljandi kultuuriakadeemia (Posti 1, Viljandi)
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
15.-16. august
12. oktoober
Nõuded lõpetamiseks:
Osaleb koolitusel vähemalt 50% ulatuses kontakttundidest. Puudutud tundide korral on võimalik kokku leppida iseseisev töö.
Loob ja esitleb vähemalt kolme omaloodud erialast infomaterjali.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristamata (arv, m.arv, mi)
Hindamismeetodid:
Kujundav hindamine, vaatlus, individuaalne tagasisidestamine, analüüs.
Hindamiskriteeriumid:
Praktilised ülesanded: - Kavandab ja teeb vajalikud eeltööd (kogub ja kontrollib taustainfot, teeb joonised, teeb fotod, teeb lihtsamat töötlust jms) kolme erialase infomaterjali loomiseks. - Loob vabavaralise tarkavaraga kolm erialast info- ja/või esitlusmaterjali. - Kujundab loodud infomaterjali, arvestades materjali eesmärgi, sihtrühma, sisu ja otstarbega. - Küljendab loodud infomaterjalid.
Väljastatav dokument:
tunnistus
Registreerimise lisainfo:
Registreerumisel palun lisage kindlasti oma töökoht ja amet ning lahtris "Täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega" selgitage paari lausega oma motivatsiooni kursusel osalemiseks (max kuni 1000 tähemärki). Juhime tähelepanu, et registreerumine ei taga automaatselt kohta koolitusel. Osalejad valitakse välja motivatsioonikirjade alusel ja teile saadetakse eraldi kinnitus, et olete koolitusele vastu võetud. Motivatsioonikirja puudumisel pääseb koolitusele vaid juhul, kui sinna jääb vabu kohti.

Kursuse hind on 312 eurot ja see tasutakse kursuse lõpetaja eest ESF VÕTI vahenditest.

Tulenevalt rahastusreeglitest edastatakse tasuta kursustel osalejate andmed Statistikaametile, kellel on õigus küsida 6 kuud peale kursuse lõppu tagasiside saamiseks täiendavaid küsimusi e-posti või telefoni teel.
Registreerudes koolitusele:
- annate loa oma andmete edastamiseks Statistikaametile;
- kinnitate, et kuulute sihtrühma ning osalete koolitusel selle läbimiseks nõutud mahus (väljavõte lõpetamise tingimustest);
- kinnitate, et olete teadlik ja nõustute, et kursusest loobumisest mitteteatamisel või kursuse katkestamisel on ülikoolil õigus teilt nõuda hüvitist kursuse hinna ulatuses vastavalt ülikooli täiendusõppe õppetasu kehtestamise, arveldamise ja õppetasust vabastamise korras sätestatule (kättesaadav veebilehel: https://ut.ee/et/oigusaktid).
Registreerumise tähtaeg:
01.08.2024
Täiendav info:
Kristine Liiva, kristine.liiva@ut.ee, +372 5145843
Programmi kood:
HVVK.TK.230
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 07.07.2024 - 13.07.2024 Maht: 2 EAP (52 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 01.03.2025 Maht: 15 EAP (390 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 28.02.2025 Maht: 17 EAP (442 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 28.08.2024 - 30.08.2024 Maht: 1 EAP (24 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 24.08.2024 - 01.09.2024 Maht: 1.5 EAP (40 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele