Tehisintellekt tööstuses - astu samm tulevikule lähemale

Toimumise aeg
Maht
0.1 EAP (1 tundi)
Õppetöö vorm
lähiõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
tasuta
Õppejõud
Heilo Altin
Veiko Vunder
Lichettey Aavik
Õppekava rühm
Informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiad, mujal liigitamata
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Seminari eesmärk on tutvustada osalejatele võimalusi, kuidas tehisintellekti lahendusi kasutada ära tööstus- ja/või tootmisettevõtte tootmise tõhustamiseks ja seeläbi konkurentsivõime tõstmiseks.
Sihtrühm:
Sündmuste sarja "AIRE klubi" eesmärgiks on on luua vaba ja vahetu keskkond robootika ja tehisintellekti valdkonna huvilistele kogemuslugude jagamiseks ning omavaheliseks suhtlemiseks. Oodatud on tööstusettevõtete, teadus- ja arendusasutuste, IT- ja elektroonikaettevõtete, erialaliitude, tugiorganisatsioonide ja rahastajate esindajad ning teised tehisintellekti- ja robootikahuvilised. Registreeruda saavad ainult juriidilised isikud.
Kursuse õpiväljundid:
Seminaril osaleja:
- mõistab, kuidas on võimalik tehisintellektilahendusi kasutades tõhustada tootmist
- mõistab tehisintellekti pakutavaid võimalusi
Õppejõud:
Heilo Altin - Heilo Altin, IntelliDry OÜ asutaja. Koolirobootika käivitamise kõrvalt on Heilo kasvatanud Mällona Mõisas mahetera- ja kaunvilju ning puutunud kokku paljude põllumajanduses leiduvate väljakutsetega. Ühendades arvutitehnika alase kõrghariduse ja reaalse kogemuse teravilja kuivatamisel porsjonkuivatis, sündiski IntelliDry, mille eesmärk on muuta teraviljakuivatus optimaalsemaks, energiatõhusamaks ja operaatori jaoks mugavamaks.
Veiko Vunder - Veiko Vunder (PhD), tehnoloogia instituudi robotitehnoloogia lektor, kes nii teadusprojektide kui ka õppetöö raames tegeleb robotite kõrgetasemelise juhtimisega ja on Tartu Ülikoolis väljatöötatud õpperoboti Robotont üks eestvedajaid. Veiko on arvutitehnika taustaga. Ta kaitses doktorikraadi 2016. a Tartu Ülikoolis, misjärel suundus aastaks järeldoktorantuuri USA-s Texase Ülikoolis Austinis. Praegu osaleb ta mitmetes EIT Manufacturingi robootikaprojektides, tegeleb robotite tarkvaraarendusega ja panustab õppematerjalide väljatöötamisse.
Lichettey Aavik - Lichettey Aavik, Tempest AS Elva tootmisüksuse juht ja koordinaator. Lichettey on äriprotsesside arendaja, kellel on 22-aastane töökogemus finantsarvestuses ja tootmisökonoomikas. Ta on erinevatel aegadel olnud aktiivselt tegev tootmisettevõtetes nii planeerimises, raamatupidamises kui ka tootmisprotsesside juhtimises.
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. 1. Tartu Ülikooli ja AS Tempesti demoprojekti "Tehisintellekti testimine äriprotsesside automatiseerimiseks häälkäskluste abil" tutvustus
2. Tartu Ülikooli ja IntelliDry OÜ demoprojekti "Teraviljakuivati automatiseerimine kasutades tehisintellektil põhinevat protsessikontrolli" tutvustus
1 Heilo Altin, Veiko Vunder, Lichettey Aavik

Hinnainfo:
Hind kokkuleppel.
Toimumiskoha info:
Tartu linn Auditoorne õppetöö toimub Tartu Ülikooli Delta õppehoones (Narva mnt 18, Tartu).
Õppekeskkonna kirjeldus:
Auditoorne õppetöö toimub seminari läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
10.00 avasõnad ja AIRE tutvustus
10.10-10.35 Tartu Ülikooli ja AS Tempesti demoprojekti "Tehisintellekti testimine äriprotsesside automatiseerimiseks häälkäskluste abil" tutvustus
10.35-11.00 Tartu Ülikooli ja IntelliDry OÜ demoprojekti "Teraviljakuivati automatiseerimine kasutades tehisintellektil põhinevat protsessikontrolli" tutvustus
11.00-12.00 vabas vormis suhtlus
Nõuded lõpetamiseks:
Seminaril osalemine.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
hindamist ei toimu
Väljastatav dokument:
tõend
Registreerimise lisainfo:
Registreerumine avatud projekti "AI & Robotics Estonia" kodulehel: https://aire-edih.eu/sundmus/aire-klubi-33/
Registreerumise tähtaeg:
22.10.2024
Täiendav info:
Mari-Anne Suurpere, mari-anne.suurpere@ut.ee, +372 +372 737 6402
Programmi kood:
LTAT.TK.067
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 13.11.2024 - 13.11.2024 Maht: 0.5 EAP (10 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 31.01.2025 - 31.01.2025 Maht: 0.25 EAP (6 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 25.11.2024 - 30.04.2025 Maht: 6 EAP (156 tundi) Õppetöö vorm: veebiõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Loengud toimuvad Tapa Kultuurikohas (Kesk tn 4) algusega kl 13.
18.09.2024
Loengud toimuvad Rapla Kultuurikeskuse suures saalis algusega kl 13
18.09.2024
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.