Tudengid ja gümnasistid panevad end taas proovile võistlusel Delta X

26. jaanuaril korraldavad Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut, arvutiteaduse instituut ja majandusteaduskond tudengitele ja gümnasistidele võistluse Delta X 2022, et võimaldada noortel oma oskusi proovile panna. Pealtvaatajatel on terve päeva jooksul võimalik kaasa mõelda start-up-ideede ja sotsiaalse innovatsiooni ärimudelite teemal ning jälgida isejuhtivate sõidukite, robotite korvpalli ja autonoomsete droonide võistlusi.

Delta X toimub juba teist korda. Koroona tõttu saab seda ka tänavu jälgida vaid veebi teel otseülekandes. 

Üks võistluse ellukutsujatest, Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi professor Alvo Aabloo märkis, et üliõpilaste õppeprotsessi peab toetama võistluslike elementidega, sest need aitavad neil kasvada tugevate kogemuste ja suure teadmiste pagasiga tulevasteks spetsialistideks ja teadlasteks. „Võistluslik õhkkond viib ka tiimide liikmed individuaalselt paremate tulemusteni ja nii on Delta X-il toimuvat pealtvaatajatelgi huvitav jälgida,“ lisas Aabloo.

„Tänapäeva õppes on lisaks erialaste teadmiste omandamisele aina olulisemal kohal interdistsiplinaarsus. Delta X on selles mõttes ainulaadne ja tugeva arengupotentsiaaliga võistlus, kus saavad kokku mitme valdkonna helgemad pead,“ sõnas majandusteaduskonna juhataja professor Kadri Ukrainski.

Osalejad on võistluseks valmistunud kuni pool aastat ning ettevalmistustesse on panustanud hulk õppejõude ja juhendajaid. Võistluse parimaid tiime tunnustatakse auhindadega, et innustada püüdlema veelgi paremate tulemuste poole. Auhinnad on välja pannud Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituut, arvutiteaduse instituut ja majandusteaduskond, TÜ isejuhtivate sõidukite labor ja Bolt, YEInternational ning Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik.

Võistlus toimub 26. jaanuaril kella 1017 ja seda saab jälgida otseülekandes. Ajakava ja kogu muu info on veebilehel.

Vaata ka Facebooki üritust.

Foto: Kaisa Põhako

#juhtimine #ülikoolist
teine volikogu istungi pilt

Selgunud on üliõpilaskonna juhatuse liikmete kandidaadid

#ühiskonnale #ülikoolist
Aiapäeva visuaal

XIII aiapäevale tuleb rääkima Riho Teras ja taimi müüma 24 partnerit

#ülikoolist
Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikool on Kantar Emori uuringu andmetel endiselt Eesti mainekaim kõrgkool