Skip to main content

Õpetamise arendamise grant

Alates 2015. aastast on õppejõududel võimalik taotleda õpetamise arendamise granti (nn Scholarship of Teaching and Learning). Grandi eesmärk on toetada õpetamise arendamist ning kaasa aidata parimate õpetamiskogemuste levitamisele. Programmi rahastatakse Tartu Ülikooli eelarvest. 

Toetus koosneb õppejõule makstavast brutotöötasust (200 eurot kuus kahe aasta jooksul), lähetusrahast õpetamiskogemuste kogumiseks ja uurimistulemuste tutvustamiseks rahvusvahelistel konverentsidel (kuni 2000 eurot) ning kolleegidega arenemiseks (1500 eurot), kokku koos tööjõumaksudega 10 000 eurot inimese kohta.

Granti on saanud taotleda kõik õppejõud. Igal aastal on õppekomisjon valinud igast valdkonnast kolm taotluse esitanud õppejõudu, kes on valmis süsteemselt oma õpetamist analüüsima ja arendama ning oma kogemust jagama. 

Toetusele kandideerimiseks on esitatud järgmised dokumendid:

1. õpetamisalase arengu analüüs, mis sisaldab

  • õpetamisarusaamad (kuni 1 lk A4),
  • senise õpetamiskogemuse ja enesearengu refleksiooni ning edasisi arenguülesandeid (kuni 4 lk A4);

2. oma õpetamise uurimise projekt (tegevusuuring) (kuni 4 lk A4).

Grandi saajate valimisel hinnatakse
1. õppejõu senist tegevust õpetamise arendamisel ja õppijate arengu toetamisel;
2. õpetamise arendamise idee ja selle uurimise teostatavust ja võimalikku positiivset mõju õppekvaliteedile akadeemilises üksuses ja ülikoolis tervikuna.

Kandideerimisprotsess algab aprillis. Taotlusi hindavad eelnevatel aastatel grandi saanud õppejõud ja õpetamisoskuste konsultandid. Toetuse saajad otsustab õppekomisjon.

Nõustame kõiki grandi taotlemisest huvitatuid individuaalselt. Palume võtta ühendust oma valdkonna õpetamisoskuste konsultandiga (HV: Katri Kütt, katri.kutt@ut.ee, (+372) 507 2025; LT: Kaire Uiboleht, kaire.uiboleht@ut.ee, (+372) 524 3435; MV: Anu Sarv, anu.sarv@ut.ee, (+372) 5361 4342; SV Airi Niilo, airi.niilo@ut.ee, (+372) 5699 3535).  

Õpetamise arendamise grantide programmi elluviimist koordineerib TÜ personaliarenduskeskus. Keskuse konsultandid nõustavad toetuse saajaid ja korraldavad projektis osalejate koostööd.

Lisainfo: Mari Karm, mari.karm@ut.ee või Airi Niilo, airi.niilo@ut.ee, telefon 5699 3535

2021. aastal pälvisid Tartu Ülikooli õppekomisjoni otsuse alusel õpetamise arendamise grandi Allan Kährik, Kristiina Praakli ja Reelika Saar humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast; Toivo Aavik, Maria Jürimäe ja Tiina Tamm sotsiaalteaduste valdkonnast; Mall Eltermaa, Inga Karton ja Mai Rosenberg meditsiiniteaduste valdkonnast ning Lilian Kadaja-Saarepuu, Piret Luik ja Regina Soobard loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

2020. aastal pälvisid Tartu Ülikooli õppekomisjoni otsuse alusel hea õpetamise grandi Kaidi Kriisa, Anu Sööt ja Ilona Tragel humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast; Eleri Lõhmus, Maria Žuravljova ja Annegrete Palu sotsiaalteaduste valdkonnast; Piret Hussar, Ain Raal ja Maie Tali meditsiiniteaduste valdkonnast ning Tiina Kraav, Anne Laius ja Kaur Lumiste loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

2019. aastal pälvisid Tartu Ülikooli õppekomisjoni otsuse alusel hea õpetamise grandi Jane Klavan, Janet Laidla ja Tiit Remm humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast; Kaia Kastepõld-Tõrs, Katri Kütt ja Dagmar Narusson sotsiaalteaduste valdkonnast; Ene Indermitte, Kaja-Triin Laisaar ja Ave Minajeva meditsiiniteaduste valdkonnast ning Mirjam Paales, Janika Raun ja Raimond-Hendrik Tunnel loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

2018. aastal pälvisid Tartu Ülikooli  õppekomisjoni otsuse alusel hea õpetamise grandi Terje Loogus, Jaanika Juhanson ja Riina Reinsalu humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast; Anneli Lorenz, Eve Parts ja Thomas Michael Linsenmaier sotsiaalteaduste valdkonnast; Miriam Ann Hickey, Jaak Jürimäe ja Urve Paaver meditsiiniteaduste valdkonnast ning Marina Lepp, Heili Kasuk ja Toomas Esperk loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

2017. aastal pälvisid Tartu Ülikooli  õppekomisjoni otsuse alusel hea õpetamise grandi Marge Konsa, Katrin Koorits ja Antonina Kostina humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast; Gaabriel Tavits, Tatjana Koor ja Ingrid Koni sotsiaalteaduste valdkonnast; Aave Hannus, Kai Part ja Ere Uibu meditsiiniteaduste valdkonnast ning Siiri Velling, Johann Langemets ja Tõnu Oja loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

2017. aastal pälvisid Tartu Ülikooli  õppekomisjoni otsuse alusel hea õpetamise grandi Marge Konsa, Katrin Koorits ja Antonina Kostina humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast; Gaabriel Tavits, Tatjana Koor ja Ingrid Koni sotsiaalteaduste valdkonnast; Aave Hannus, Kai Part ja Ere Uibu meditsiiniteaduste valdkonnast ning Siiri Velling, Johann Langemets ja Tõnu Oja loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

2015. aastal alustasid grandi toel oma õpetamise kaheaastast arendamist ja uurimist Merje Miliste, Sirli Zupping ja Aurika Komsaare humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast; Age Värv, Alar Kilp ja Marge Täks sotsiaalteaduste valdkonnast; Kadri Suija, Ruth Kalda ja Riina Runnel meditsiiniteaduste valdkonnast ning Martin Kärner, Siim Hödemann ja Eno Tõnisson loodus- ja täppisteaduste valdkonnast.

#õpetamine
Riigieksamite täiendusõppekursuste õppeteo meeskond koos õpperekrektor Aune Valguga (keskel). Foto: Andres Tennus

Ülikool tunnustas õppekvaliteedi edendajaid ja kuulutas välja aasta õppeteod

Jaga
20.01.2022
#õpetamine
õppekorraldus

Õppekorraldus täiendusõppes

Jaga
05.01.2022
#õpetamine
pexels-tima-miroshnichenko-6609411.jpg

Erivajadustega üliõpilaste toetamine

Jaga
20.12.2021