Autor:
Pixabay

26. novembril toimus doonoripäev

Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsusid ülikooliperet osalema 26. novembril Delta keskuses toimunud doonoripäevale. Vestlus vereandjaga toimus ruumis 1024 ja vere loovutamine ruumis 1030.

Vereloovutus ei nõua palju aega ega vaeva, kuid annab meile võimaluse teha kõige väärtuslikum kingitus – päästa kellegi elu. Ühe vereloovutusega aitad doonorina vähemalt kolme abivajajat. Iga loovutus on oluline, sest verekeskuste varud vähenevad pidevalt ja vereülekannete vajadus tekib enamasti ootamatult.

2023. aasta aprillis ja novembris toimunud doonoripäevadel osales kokku 124 inimest, kellest 108 sai verd loovutada. Sealjuures oli esmakordseid vereloovutajaid 46. Suur tänu kõikidele heategijatele!

Sobid doonoriks, kui oled  

  • 18–65-aastane,    
  • kehakaaluga üle 50 kg,  
  • terve, puhanud ja söönud.  

Doonoripäevale tulles võta kindlasti kaasa pildiga isikut tõendav dokument. Kui sa ei ole varem verd loovutanud, loe kliinikumi verekeskuse kodulehelt, millised tingimused vere loovutamisel kehtivad. Vereseaduse kohaselt on doonoril õigus minna verd loovutama oma tööajast.

Miks peab enne vereandmist vastama küsitluslehel olevatele küsimustele?  

Enne vere loovutamist vestleb meditsiinitöötaja potentsiaalse doonoriga, sest vereandmine peab olema ohutu nii vereandjale kui ka veresaajale. Kuna vereanalüüsi põhjal pole võimalik kõiki haigusi kindlaks teha, täidab iga doonor lihtsa küsimustiku oma tervisliku seisundi ja eluviiside kohta. Doonor kinnitab esitatud andmete õigsust allkirjaga. Kõik esitatud andmed ja saadud testitulemused on konfidentsiaalsed ja neid ei avalikustata kolmandatele isikutele.

Tule üksi, kolleegide või sõpradega ja teeme koos head!

Kui sa ei saa 26. novembri doonoripäeval osaleda, võid verd loovutada endale sobival ajal TÜ kliinikumi verekeskuses (L. Puusepa 8, B-korpus, 1. korrus). Täpsem info verekeskuse kodulehel

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Doktoritöö

Antonina Martynenko kaitseb doktoritööd „Традиции и инновации в русской поэзии второй половины 1830-х гг.: количественное исследование“

Pildil on õunad ja mõõdulint.

Kas söömis- ja toitumishäirete põhjused peituvad kultuuris?

Kuuala

Tartu Ülikool tutvustab Robotexil uuenduslikke tehnoloogiaid ja teadussaavutusi