Autor:
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut

Andmeteaduse seminar „Terviseandmete teisene kasutus“

19. märtsil korraldas Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut andmeteaduse seminari teemal „Terviseandmete teisene kasutus“. Seminari akadeemiline korraldaja oli andmeteaduse õppetooli juhataja Jaak Vilo.

Tänapäevane tõenduspõhine meditsiin vajab haiguste ja ravimeetodite uurimiseks mitmesuguseid andmeid. Pärismaailma andmete teisene kasutus tähendab, et meditsiinisüsteemis igapäevase ravi käigus tekkinud andmeid kasutatakse teadus- ja arendustegevuse eesmärgil. Seminaril tutvume erinevate osapoolte kasutusjuhtude ja visioonidega ning arutame Euroopa ja Eesti ees seisvate strateegiliste valikute üle terviseandmete teiseses kasutuses.

Kõnelejad:

• Jaanika Merilo, Sotsiaalministeeriumi e-tervise strateegia juht
  • Liisa Loog, Metroserti terviseandmete valdkonna juht
  • Raivo Kolde, TÜ terviseinformaatika kaasprofessor
  • Peter Rijnbeek, Prof., Chair of the Department of Medical Informatics of the Erasmus MC, The Netherlands
  • Lenne-Triin Kõrgvee, TÜ Kliinikumi vähikeskuse direktor
  • Paneelarutelu (Jaanika Merilo, Liisa Loog, Raivo Kolde, Lenne-Triin Kõrgvee, Sulev Reisberg)

Üritust toetas tehisintellekti tippkeskus (EXAI), rahastajaks Haridus- ja Teadusministeerium.

Seminari fotogalerii

Seminari lindistus

Eelmised andmeteaduse seminarid

Mariliis Hinnu kaitseb doktoritööd „In Vitro Methods for Studying the Mechanisms of Ribosome-Targeting Antibiotics“

13. mail kell 14.15 kaitseb Mariliis Hinnu oma doktoritööd „In Vitro Methods for Studying the Mechanisms of Ribosome-Targeting Antibiotics“.
üti

Karolina Kadak: filtrimullid kaotavad infovoost mitmekesisuse

Kõrghariduse rahastamise seminaril osalejad.

Eksperdid arutasid kõrghariduse rahastamise tulevikku