Avatakse TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi õppehoone ning uuenenud spordikompleks

Teisipäeval, 15. jaanuaril avatakse pidulikult Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi uus õppe- ja teadushoone ning spordikompleksi laiendus, mis läksid maksma üle 10 miljoni euro. Kõik huvilised saavad sel päeval tasuta osaleda spordiklubi avatud treeningutel.

Ujula 4 asuva õppehoone avamisel, mis algab kell 11, peavad kõne TÜ rektor Toomas Asser ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Huvilised saavad avamispäeval tutvuda spordihoonega, jälgida käimasolevaid treeninguid ning võtta tasuta osa fitnessiklubi treeningutest.

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja Priit Kaasiku sõnul paranevad uues hoones füsioteraapia- ja treeneriõppe tingimused ning kehalise kasvatuse õpetajate ettevalmistus, samuti saab lahendatud teadustegevuse ruumiprobleem.

Varem olid instituudi õpperuumid ja teaduslaborid kolmes majas üle linna laiali. „Oleme eriti rõõmsad just selle üle, et asume nüüd ühes hoonekompleksis, mis võimaldab tunduvalt paremini arendada nii õppe- kui ka teadustegevust. Näen juba praegu selle muutuse mõju: tudengite ja kolleegide nägudelt õhkub entusiasmi. Meie ülesanne on nüüd olla oma tegevusega selle uue hoone vääriline,“ ütles Kaasik. Ta lisas, et eriti tähtis oli nüüdisaegse õppe- ja uurimiskeskkonna kujundamine füsioteraapia õppekavade üliõpilastele ja õppejõududele.

Sama tähtsaks pidas instituudi juhataja spordikompleksi laiendust. „Nüüd moodustab spordiõppe- ja spordikeskkond ühtse terviku, mis väljendub teaduslike rakendusuuringute pakkumises klubi sportlaskonnale ning samuti üliõpilaste erialase praktikabaasi avardumises,“ rõhutas Kaasik.

Lisateave avamispäeva tasuta treenimisvõimaluste kohta on spordiklubi kodulehel sport.ut.ee .

Lisateave: Priit Kaasik, TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja, 737 5364, 517 7696, priit.kaasik@ut.ee

 

Teate edastas: Made Laas, TÜ pressiesindaja, 5305 8044, made.laas@ut.ee