Autor:
Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtu „Let’s chill ehk viljakuse säilitamise sajand?“

Suurfirmad nagu Apple, Facebook, Netflix ja LinkedIn pakuvad oma töötajatele motivatsioonipaketis munarakkude külmutamise hüvitamist. Samal ajal meeste spermarakkude hulk on võrreldes 70ndatega vähenenud 30% ja seda globaalselt. Kas oleme jõudmas aega, kus viljatusravi saab sama rutiinseks kui hambaarstil käik? Kas uued tehnoloogiad võimestavad naisi?

Seekordsel teadusõhtul on külas teadur Elina Aleksejeva Tartu Ülikooli Kliinilise meditsiini instituudi Naistekliinikust ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusest, kus ta arendab uue põlvkonna diagnostilisi teste nii seoses viljatuse kui ka rasedusega.

Teadusõhtu muusikalised vahepalad on Tartu observatooriumi majabändilt.

Teadusõhtute sarja korraldab Tartu Ülikooli Tartu observatoorium. Aruteluõhtutel põimuvad muusika, mõnus seltskond ja teadus. Teadusõhtud toimuvad iga kuu teisel esmaspäeval. Tulge mõnusas hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama!

Joonas Merisalu kaitseb doktoritööd „Resistive switching in memristor structures with multilayer dielectrics“

27. augustil kell 13.15 kaitseb Joonas Merisalu füüsikalise infotehnoloogia erialal doktoritööd „Resistive switching in memristor structures with multilayer dielectrics“.

Maria Maloverjan kaitseb doktoritööd „Optimizing Cell-Penetrating Peptide-Based Nanoparticles for Delivery of Nucleic Acid Therapeutics“

26. augustil kell 13.15 kaitseb Maria Maloverjan biomeditsiini tehnoloogia erialal doktoritööd „Optimizing Cell-Penetrating Peptide-Based Nanoparticles for Delivery of Nucleic Acid Therapeutics“.

Vi Ngan Tran kaitseb doktoritööd „The Cellular Dynamics and Epithelial Morphogenesis in Drosophila Wing Development“

21. augustil kell 13.15 kaitseb Vi Ngan Tran arengubioloogia erialal doktoritööd „The Cellular Dynamics and Epithelial Morphogenesis in Drosophila Wing Development“.