Autor:
Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtu „Let’s chill ehk viljakuse säilitamise sajand?“

Suurfirmad nagu Apple, Facebook, Netflix ja LinkedIn pakuvad oma töötajatele motivatsioonipaketis munarakkude külmutamise hüvitamist. Samal ajal meeste spermarakkude hulk on võrreldes 70ndatega vähenenud 30% ja seda globaalselt. Kas oleme jõudmas aega, kus viljatusravi saab sama rutiinseks kui hambaarstil käik? Kas uued tehnoloogiad võimestavad naisi?

Seekordsel teadusõhtul on külas teadur Elina Aleksejeva Tartu Ülikooli Kliinilise meditsiini instituudi Naistekliinikust ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskusest, kus ta arendab uue põlvkonna diagnostilisi teste nii seoses viljatuse kui ka rasedusega.

Teadusõhtu muusikalised vahepalad on Tartu observatooriumi majabändilt.

Teadusõhtute sarja korraldab Tartu Ülikooli Tartu observatoorium. Aruteluõhtutel põimuvad muusika, mõnus seltskond ja teadus. Teadusõhtud toimuvad iga kuu teisel esmaspäeval. Tulge mõnusas hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama!

Vesinik

Vesinikupäeval tutvustatakse vesinikutehnoloogia värskemaid arengusuundi Eestis ja maailmas

Tõnn Paiste kaitseb doktoritööd „Early evolution of the genus Amorphognathus and updated Sandbian (Upper Ordovician) conodont biostratigraphy in Baltoscandia“

17. novembril kell 10.15 kaitseb Tõnn Paiste geoloogia erialal doktoritööd „Early evolution of the genus Amorphognathus and updated Sandbian (Upper Ordovician) conodont biostratigraphy in Baltoscandia“ („Perekonna Amorphognathus varajane evolutsioon ja Sandby lademe (Ülem-Ordoviitsium) uuendatud konodondi-biostratigraafia Baltika ürgmandri läbilõigetes“.

Nico Benincasa kaitseb doktoritööd „Phase transitions and gravitational waves in models of dark matter“

Nico Benincasa kaitseb 11. oktoobril doktoritööd „Phase transitions and gravitational waves in models of dark matter“