Autor:
Andres Tennus

Doktorandid on oodatud esimest korda toimuvale ainekursusele „Teaduspõhine ettevõtlus“

Sellel kevadel algab doktorantidele mõeldud vabaaine „Teaduspõhine ettevõtlus“, mille eesmärk on anda ettevõtluse alusteadmised. Ainekursusele on oodatud kõikide erialade doktorandid, olenemata sellest, kas neil on konkreetne idee, mille äriarendusele aine käigus keskenduda. 

Tartu Ülikooli arendusprorektori, ainekursuse koostaja ja õppejõu Tõnu Esko sõnul on teadusavastuste teenusteks ja toodeteks arendamine üks kiiremaid viise, kuidas teadustöö tulemusi ühiskonna hüvanguks rakendada. „Iga teadlane võiks mõelda, milline on tema teadustöö rakenduslik pool. Selle ainega pakume doktorantidele võimaluse see mõtteharjutus läbi teha,“ selgitas Esko. „Oleks väga lahe, kui keegi hakkakski selles aines õpitu põhjal ettevõtet looma. Igal juhul olen kindel, et kursuse läbinud doktorandid oskavad vaadata oma teadusvaldkonda täiesti uue pilguga ja on tulevikus valmis ettevõtluses kätt proovima,“ lisas Esko. 

Õppetöö on üles ehitatud kui tootearendusprotsess, mille käigus õpitakse tundma võimalikku klienti, analüüsitakse turu suurust ja potentsiaali ning töötatakse välja äriarendusplaan ja intellektuaalomandi strateegia. Koostöös Eesti juhtiva riskikapitalifondiga Specialist VC antakse doktorantidele ülevaade varajase staadiumi investori kaasamise põhimõtetest. 

Aine toimub 5. märtsist 11. aprillini ja annab osalejale 2 ainepunkti. Igal nädalal toimuvatel seminaridel räägivad edukate süvatehnoloogia ettevõtete asutajad oma suurimatest õppetundidest ja katsumustest, lisaks analüüsitakse aine jooksul mitme rahvusvahelise süvatehnoloogia ettevõtte ärimudelit, et õppida nende edulugudest. 

Ainekursusele on oodatud kõik Tartu Ülikooli doktorandid. Registreeruda saab ÕIS-is (LTGI.00.005). 

Ajaloolased

Ajaloo magistriõppe infotund 29. mail 2024

Klassiruumi pilt

Matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppe infotund 2024

Vectiopepi meeskond

Uudset vähiravitehnoloogiat arendav Vectiopep kaasas 450 000 eurot