Eesti Ameerika Fond asub toetama TÜ ning TTÜ ühist biomeditsiinitehnika ja meditsiinifüüsika õppekava

2014/15. õppeaastal toetab Eesti Ameerika Fond Tartu ülikooli ning Tallinna tehnikaülikooli ühist biomeditsiinitehnika ja meditsiinifüüsika magistriõppekava 28 000 dollariga. Toetuse eesmärk on säilitada ülikoolide ühisõppekava järgmisel õppeaastal senisel kujul. Edaspidi peaks olema võimalik katta õppekava säilitamiseks vajalikud kulud riiklikest toetustest.

Eesti Ameerika Fondi asutaja ja esimehe Ago Ambre sõnul on fondil juba selle loomisest saadik olnud selge huvi aidata kaasa Eesti tervishoiu arendamisele. „Eesti Ameerika Fondi juhatus mõistab, kui oluline on meditsiinitehnoloogia tippspetsialistide ettevalmistus Eesti riigile ja seetõttu on meil hea meel, et saame õppekava toetada,“ kinnitas Ambre ning avaldas lootust, et tulevikus saab õppekavale olema tagatud ka piisav riigipoolne toetus.

Tartu ülikooli õppeprorektori Martin Hallik kinnitas ühisõppekava jätkumise tähtsust ning avaldas mõistvat suhtumist olukorra osas, millesse TTÜ õppekava koordineerijana sattus kõrghariduse rahastamise tingimuste muutmise käigus. „Eesti Ameerika Fondi toetus võimaldab meil praegu õpetamist jätkata nii, et esimene lend ühisõppekaval õppijaid peaks 2015. aasta kevadel magistrikraadini jõudma. Tartu ülikool on fondile ja selle eestvedajale Ago Ambrele väga tänulik,“ kinnitab Martin Hallik.

2013. aasta sügissemestril avatud magistriõppekaval õpib 16 üliõpilast. Õppekava koordineerib Tallinna tehnikaülikool, õppeaineid õpetavad nii TTÜ kui TÜ õppejõud.

Eesti Ameerika Fondi suurprojekt meditsiinilise kõrgtehnoloogia ülekandeks algas juba paarkümmend aastat tagasi kompuutertomograafide ja röntgenkabinettide Eestisse toomisega ning erialase väljaõppe korraldamisega eesti füüsikutele USA-s. Fondi toel asutati Tartu ülikooli biomeditsiinitehnika ja meditsiinifüüsika teadus- ja koolituskeskus.

Väliseestlaste algatusel loodud heategev Eesti Ameerika Fond loodi 1990. aastal. Fond vahendab suurannetusi ja stipendiume, mis edendavad Eesti tervishoidu, haridust, kodanikke ja institutsioone, noori ning puuetega lapsi. Loe lähemalt Eesti Ameerika Fondi kodulehelt.

Lisainfo: Martin Hallik, Tartu ülikooli õppeprorektor, tel: 737 6200, 515 3853, e-post: martin.hallik@ut.ee.
Ago Ambre, Eesti Ameerika Fondi esimees, e-post: agoambre@gmail.com

Egle Merbach