Huvipäev „Ebapärlikarp, auster või viinamäetigu?”

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ootab peresid 19. veebruaril toimuvale huvipäevale „Ebapärlikarp, auster või viinamäetigu?”.

Huvipäeval õpime tundma Eesti ja välismaised karpe ja tigusid, nende välimust, eluviisi ja toitumist. Uurime veel ebapärlikarbi paljunemist, tigude liikumist, Eesti kõige suuremat ja teisi tavalisi tigusid ning maailma suurimat karpi.

Huvipäeval toimuvad tegevused geoloogia töötoas, kus vaadatakse põnevaid kivistunud karpe ja tigusid. Meisterdamise töötoas valmistatakse värvilisi karpe, mida saab endaga kaasa võtta.

Lemmikloomade töötoas saab kl 11.30 ja 13.30 tutvuda loodusmuuseumi elavnurgas elavate loomadega: püütoni, roheleeguani, kilpkonnade, tarantli, gekode ja kaladega.

Huvipäev toimub 19. veebruaril kl 11.00–15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise tn 46). Osalemine muuseumipiletiga. Palume külastajatel järgida turvalise muuseumi tingimusi.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Andres Tennus

Peeter Kenkmann kaitseb doktoritööd „Autoritaarrežiimi areng Eestis aastatel 1934–1940: põhiseaduse ja kaitseseisukorra roll“

Doktoritöö

Valentina Punzi kaitseb doktoritööd „Making (hi)stories in Amdo: voices, genres, and authorities“

Meediakajastus

Milline on meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel?