Autor:
Pixabay

Iduettevõte LiTech aitab ülikoolil tuvastada andmete ebakõla

Tartu Ülikool võttis kasutusele iduettevõtte LiTech andmehaldusplatvormi, et luua selgust ja tuvastada ebakõlasid ülikooli andmebaasides.

Möödunud kevadel esimest korda raha kaasanud kodumaine iduettevõte LiTech on jõudsalt panustanud tootearendusse. Varem suuresti andmekvaliteedi haldusele keskendunud LiTech on laiendanud teenuseportfelli ja jõudnud üldisema andmehalduseni. Seehulgas pakutakse ka andmekataloogi ja ärisõnastiku lahendusi, samuti alustati hiljuti koostööd Tartu Ülikooliga.

„Meil on hea meel teatada, et Tartu Ülikool, Euroopa üks mainekaimaid kõrgkoole, on alustanud meiega koostööd. Ühistöö haridusasutustega on meie jaoks suur samm ja näitab taaskord, et andmehalduse probleemidega ei seisa silmitsi ainult suured ettevõtted või finantsasutused. Andmepõhine juhtimine ja andmete abil lisaväärtuse loomine on aina enam saamas tavaks igas asutuses,“ sõnas LiTechi kaasasutaja ja juht Raiko Limmart.

LiTechi arendatud andmehaldusplatvorm aitab leida andmetes üles ebakõlasid või anomaaliaid, mis võivad tuvastamata jätmisel tekitada hilisemas töös probleeme. LiTechi lahendus kontrollib andmete vastavust reeglitele, profileerib neid, analüüsib tulemusi ja teavitab kasutajaid vigade tuvastamisest.

„Praegu on ülikoolis tarkvaral kaks kasutajarühma: IT- ja õppeosakond. Juba testperioodi alguses tuvastas tarkvara ülikooli andmebaasides probleeme,“ rääkis Tartu Ülikooli infosüsteemi talituse juhataja Sten Aus. Ta lisas, et LiTechi tarkvara kasutatakse ülikooli serverites ja kogu andmetöötlus toimub Tartu Ülikooli kontrolli all.

Rakendust on arendatud alates 2019. aastast eesmärgiga pakkuda lihtsat lahendust andmetes vigade tuvastamiseks, seireks, andmekvaliteedi suurendamiseks ning osakondadevahelise koostöö parendamiseks. Lisaks hoiab rakenduse kasutus kokku andmeinseneride ja -analüütikute aega, sest selle abil on võimalik automatiseerida suur osa andmete testimise tööst.

Rahvusvaheline Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents 07.-11.05.2024

Tartu Ülikoolis toimub Rahvusvahelise Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents

Deeptech. RAEng_Publications Pixabay

Süvatehnoloogia foorum toob kokku valdkonna eksperdid Kesk- ja Ida-Euroopast