Autor:
Andres Tennus

JÄRELVAATA: Tartu Ülikooli lahtiste uste päeva konverents

Suure osalejate hulga tõttu on lahtiste uste päeva konverentsisaal ja messiala juba täitunud ning registreerumine lõppenud.

 Avatud on veel registreerumine töötubadesse vabade kohtade olemasolul: https://fienta.com/et/o/lup24.

 

JÄRELVAATA KONVERENTSI:

29. veebruaril toimub ülikooli raamatukogus ja üle terve Tartu linna lahtiste uste päev.

Lahtise uste päev algab Tartu Ülikooli raamatukogus infomessiga, kus saab tutvuda õppekavade ja ülikoolieluga. Hommikul toimub raamatukogus konverents, kus vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma tutvustab kandideerimisprotsessi ning üliõpilased annavad nõu, kuidas teha teadlik erialavalik ja mida pidada silmas sisseastumiskatseteks valmistumisel. Lisaks räägivad vilistlased, kuidas õppimise ajal raskustega toime tulla. Konverentsil osalejaid tervitab rektor professor Toomas Asser, päeva juhib materjaliteaduse ja tehnoloogia üliõpilane Annabel Raudsepp.

Päeva teises pooles toimuvad õppehoonetes õppekavade infotunnid ja töötoad, kus on võimalik katsetada erialade sobivust ning avastada enda jaoks uusi õppimissuundi. Töötubade kohta lugeda ja nendesse registreeruda saab Fienta lehel. Päeva jooksul oodatakse huvilisi tutvuma ühiselamutega ja külastama peahoonet. Lahtiste uste päeval osalejad pääsevad sel päeval tasuta ka ülikooli muuseumidesse.

Messil osalejatele annavad ülikooli raamatukogus teadliku erialavaliku toetamiseks personaalset nõu Tartu Ülikooli nõustamiskeskuse karjäärinõustajad. Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Renar Kihho sõnul on lahtiste uste päev kõige õigem aeg huvipakkuva valdkonna ja õpikeskkonnaga tutvumiseks ning erialavalikus kindluse saamiseks. „See on õige päev, kus igat võimalust küsimiseks ja uudistamiseks ära kasutada, et teha kindel valik õpinguteks Tartu Ülikoolis!“ lisas Kihho.

Tutvu lahtiste uste päeva kavaga veebilehel ut.ee/lahtised-uksed. Jälgi üritust ka Facebookis.

Lahtiste uste päeva toimumist toetab Swedbank, kelle abiga jõuavad noored Tartusse ja tagasi koju tasuta bussiga. Lisateavet bussidele registreerumise kohta leiab õige pea ülikooli veebilehelt.

Tartu Ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse õppekava.

Kaheksateistkümneaastaselt teadust tegema

Tartu Ülikooli üliõpilased Polina Tipakova ja Kirill Nitsenko. 

Narvast Tartusse ülikooli – põnev ja üllatusterohke seiklus

TÜ peahoone

Algas sisseastumine Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse