Autor:
Lauri Trolla

Kolm ülikooli hargettevõtet astuvad Startup Dayl võistlustulle

Ülikooli hargettevõtted EsaDres OÜ, GaltTec OÜ ja Vectiopep OÜ valiti 40 parima iduettevõtte sekka, kes konkureerivad jaanuarikuus toimuval Startup Dayl auhindadele, mille väärtus küündib ligi poole miljoni euroni.

Konkursile oodati algfaasis olevaid Eesti ja välisriikide iduettevõtteid, kellel on toimiv toode või teenus.

EsaDres on süvatehnoloogia ettevõte, kes arendab personaliseeritud lahendusi krooniliste haavade raviks.

GaltTec toodab kütuseelemente ja nende materjale, et tõhustada eri seadmete energiakasutust.

Vectiopep arendab uut vähiravitehnoloogiat, mis aktiveerib inimese loomuliku immuunsuse vähi vastu.

Rohkem infot leiab Foundme.IO-st.

Vectiopepi meeskond

Uudset vähiravitehnoloogiat arendav Vectiopep kaasas 450 000 eurot

Maive Rute Tartu Ülikoolis

Euroopa Komisjoni esindajate külaskäigul arutleti teaduse rahastamise ja teadusmahuka ettevõtluse toetamise üle