Foto:
TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Kultuuriakadeemias koguti Ukraina sõduritele 700 sokipaari

Oktoobris Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias alanud annetuskampaaniaga koguti Ukraina sõduritele 700 sokipaari. Villased sokid jõuavad MTÜ Slava Ukraini abiga rindele novembri lõpus. 

Annetuskampaania idee autori, Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekava programmijuhi Marvi Remmiku sõnul tekkis sokkide kudumise mõte paralleelselt MTÜ Slava Ukraini ellu kutsutud vormikomplektide hankimise kampaaniaga. „MTÜ-lt sain info, et soojad sokid on sõdurite talvevarustusse väga oodatud,“ sõnas Remmik. „Et nii akadeemias kui ka Eestis laiemalt on palju sokikudujaid, siis tekkis mõte üheskoos ukrainlasi aidata.“ 

Villaseid sokke oodati meestele suuruses 41–46 ja naistele suuruses 37–40. Sokke sai annetada kultuuriakadeemia peamajas ja Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppehoones. 

Image

Marvi Remmiku sõnul ületas kudumisaktsioon mitmekordselt tema ootusi. „Arvasin, et kui saja sõdurit jalad sooja saavad, on juba tore. Aga et saame rindele saata pea 500 sokipaari, on üle ootuste hästi. Suur tänu kõikidele kudujatele!“. 

Järgmisena plaanib Remmik algatada kampaania Ukraina tsiviilisikute toetamiseks. „Kui keegi on hädas, siis ikka tuleb aidata,“ sõnas ta. „Ja lõppenud kampaania näitas selgelt, et inimesed soovivad oma panuse anda.“ 

Villased sokid jõuavad MTÜ Slava Ukraini kätte järgmisel nädalal, kes toimetab need novembri lõpuks Ukrainasse.

#koostöö #õpetamine
Delta hoone

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut korraldab viiendat korda informaatika õpetamise konverentsi

#kultuur
Tartu Ülikooli maskott Tiksu jõulud

Tiksu jõulumuinasjutt

#koostöö #täiendusõpe
Keelekümblusseminar lasteaias

Eesti keelekümbluskogemust hakatakse rakendama Kasahstani eelkoolis