Autor:
Ragnar Vutt

Kutsume täiskasvanud õppija nädalal toimuvatele Tartu Ülikooli üritustele Tallinnas ja Tartus

11.–22. oktoobrini toimub traditsiooniline üle-eestiline täiskasvanud õppija nädal (TÕN), mille raames korraldame Tartus ja Tallinnas kõikidele huvilistele mitu üritust. Lisaks saab TÜ Tallinna esinduses külastada professor Urmas Nõmmiku fotonäitust „Kui Ilmalindu poleks olnud“.

18. oktoobril kl 15.00–16.30 toimub Tartu Ülikooli Tallinna esinduses (Teatri väljak 3, aud 311) avalik loeng „Kuidas vaimsest tervisest ja psüühikahäiretest mõelda? Vaimude väljaajamisest tänapäevaste teooriateni“. Lektor on TÜ psühholoogia doktorant ja Kognitiivse Käitumisteraapia Keskuse psühholoog Helo Liis Soodla. Loengul räägib ta, kuidas on vaimset tervist ajaloo vältel käsitletud ja mil viisil on muutunud suhtumine vaimse tervise probleemidesse. Loeng on kuulajatele tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine.

19. oktoobril kl 14.00–16.00 toimub Tartus õppekäik „Tartu kirikud“, mille käigus tutvutakse õigeusu, luteri ja katoliku kirikuga. Kogunemine on Tartu Ülikooli peahoone ees (Ülikooli 18). Õppekäigu giid on Tartu Ülikooli praktilise usuteaduse lektor Kaido Soom, kes räägib kuulajatele kolme kiriku sisustusest, arhitektuurist, jumalateenistustest ja õpetustest. Õppekäik on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine.

Tartu Ülikooli Tallinna esinduses saab 24. novembrini näha Urmas Nõmmiku fotonäitust „Kui Ilmalindu poleks olnud“. Näitusel on kolm fotoseeriat. Neist esimese loomisel inspireeris autorit nii Tartu Ülikooli botaanikaaia tiigi talvesombune jää kui ka Kaljo Põllu graafika. Teine ja kolmas fotoseeria kujutavad Ilmalinnu loodusesse sündinud inimest. Fotoseeriate nimed on „Maailma loomine (Kaljo Põllule mõeldes)“ (2021), „Ameeriklased“ (2019) ning „Siit ja sealt“ (2019–2023).

Urmas Nõmmik on olnud kogu elu fotograafiahuviline ning töötab Tartu Ülikoolis Vana Testamendi ja semitistika professorina. Tegemist on tema esimese isikunäitusega.

Väärikate ülikool

Vananemise uurija: motiveeritud eakas suudab õppida keeli ja uisutamist

Väärikate ülikool 15 aastat

Väärikate ülikoolil täitus 15 aastat