Autor:
Andero Kalju

Mentorlusprogrammis saavad väärtusliku kogemuse nii üliõpilased kui ka vilistlased

Sel sügissemestril toimub taas mentorlusprogramm, kuhu on võimalik 23. septembrini kandideerida nii üliõpilastel, vilistlastel kui ka ülikooli töötajatel. 

Alates 2017. aastast korraldatud programmi jooksul jagavad oma ala kogenud spetsialistid õpihimulistele üliõpilastele praktilisi nõuandeid, aitavad seada eesmärke ja pakuvad tuge oma tee leidmisel. Mentori ja üliõpilase koostöö võib tähendada näiteks erialase arengu alast nõustamist, töövarjutamist või praktikat. Selline mentorluskogemus annab üliõpilasele tööturul tugeva konkurentsieelise. Mentoriks oodatakse nii vilistlasi kui ka töötajaid. 

Viimased neli aastat on mentorlusprogrammi aidanud ellu viia Eesti Mentorite Koda, kes korraldab programmis osalevatele vilistlastele mentorluse kohta lühikoolituse. Seega saavad kandideerida kõik huvilised, kes ei ole varem mentorlusega kokku puutunud. 

Tartu Ülikooli vilistlane, Eesti Mentorite Koja juhatuse liige Ülle Susi julgustab kõiki mentorlusprogrammi kandideerima. „Omast käest tean, et mentoriga koos töötamise kogemus on tänapäeva töökeskkonnas edu saavutamiseks väga vajalik,“ rääkis Susi. Ta rõhutas, et mentor saab toetada ja julgustada tegema suuremaid samme, kui ise arvame end võimelised olevat. 

Lisaks mentorite koolitusele ning mentorite ja üliõpilaste omavahelistele kohtumistele on programmis ka arendavad ja inspireerivad ühisseminarid, mida juhendavad oma valdkonna tuntud asjatundjad. 

Programmis saavad osaleda ka välismaal elavad Eesti üliõpilased ja vilistlased. Samuti viiakse kokku välistudengitest menteed ja välisvilistlastest mentorid. 

Kandideerimine kestab 23. septembrini. Rohkem infot leiab mentorlusprogrammi kodulehelt. 

Loe ka:

Johannes Ahun

Vilistlane Johannes Ahun: mentorlusprogramm kui kuldne võimalus

noustamiskeskus

Nõustamiskeskus - sina õpid, meie toetame

Nõustamiskeskus raamatukogus

Nõustamiskeskuse koolitused