Mitmekesisuse kuu: Wolfgang Wagneri loeng stereotüüpidest

Eesti Inimõiguste Keskuse eestvedamisel tähistatakse mais inimeste mitmekesisuse kuud. Tartu Ülikool liitub selle ettevõtmisega esimest korda ning tähistab mitmekesisuse kuud miniloengute sarjaga.

11. mail kella 11.00–11.45 räägib Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi külalisprofessor Wolfgang Wagner stereotüüpidest. Loeng toimub inglise keeles aadressil Lossi 36–103 (Tartu). Huvilised on oodatud registreeruma.

Mingi ühiskonnarühma liikmete stereotüüpimise all mõistetakse valdavalt selle rühma ebasoodsa kuvandi taastootmist. Harva on tegu positiivse kuvandiga. Seega peetakse stereotüüpe sageli erapoolikuks. Kuid nagu konfliktide puhul tavaline, on ka eelarvamustel ja stereotüüpidel kaks külge. Tihti on rühmaväliste inimeste loodud stereotüüp rühma kuulujate kohta seotud mingil viisil selle rühma enesekuvandi ja identiteediga, mida selle liikmed projitseerivad nii väljapoole kui ka omavahel.

Mariliis Hinnu kaitseb doktoritööd „In Vitro Methods for Studying the Mechanisms of Ribosome-Targeting Antibiotics“

13. mail kell 14.15 kaitseb Mariliis Hinnu oma doktoritööd „In Vitro Methods for Studying the Mechanisms of Ribosome-Targeting Antibiotics“.
üti

Karolina Kadak: filtrimullid kaotavad infovoost mitmekesisuse

Kõrghariduse rahastamise seminaril osalejad.

Eksperdid arutasid kõrghariduse rahastamise tulevikku