Autor:
Kaja Karo

Narva kolledži kuldmärgi pälvis Heli Aru-Chabilan

Tartu Ülikooli Narva kolledži nõukogu otsustas tunnustada kolledži kuldmärgiga Haridus- ja Noorteameti rahvusvahelistumise osakonna juhatajat Heli Aru-Chabilani.

Heli Aru-Chabilani portree
Heli Aru-Chabilan (autor: Eiko Lainjärv)

Heli Aru-Chabilan on kogu oma ametialase karjääri jooksul olnud regionaalse kõrghariduse suur toetaja ning Narva kolledži rolli ja arengusuundade aktiivne mõtestaja.

Narva kolledži nõukogu esimehe ja kolledži direktori Indrek Reimandi sõnul on Heli Aru-Chabilani toetus kolledžile olnud alati suurem, kui tema ametikoht on eeldanud. „Tema abi kolledži õppekavade ringi laiendamisele on väärtustanud senisest enam kolledži rolli nii Narvas, Ida-Virumaal kui ka kogu Eestis. Samuti on võimatu ülehinnata Heli tähtsust Narva kolledži uue õppehoone valmimisel,“ selgitas Reimand.

Narva kolledži kuldmärk antakse isikule, kes on oma silmapaistva töö ja tegevusega kaasa aidanud Narva kolledži ja Narva linna arengule. Varem on kuldmärgi saanud näiteks kolledži asutamise ajal haridusministriks olnud Mait Klaassen, endine rahvastikuminister Katrin Saks, Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo, mitu välisriikide suursaadikut ja Eesti haridusedendajat. 2022. aastal pälvis kuldmärgi Eesti Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk.

Kuldmärk antakse Heli Aru-Chabilanile üle Eesti rahvusülikooli 104. aastapäeva aktusel 29. novembril.

Professor Ülo Mander

Ülo Mander valiti globaalmuutuste akadeemikuks

täis kirjutatud vihik laual

Tartu Ülikooli keeleteaduse eriala on maailma 200 parima hulgas