Autor:
Ragnar Vutt

Rootsi kuningapaari saatvale äridelegatsioonile tutvustati Tartu Ülikooli mõjukaid õppe- ja teadussuundi ning tervisetehnoloogiat

4. mail külastas Rootsi äridelegatsioon Tartu Ülikooli Eesti geenivaramut ja Delta keskust. Kohtumise eesmärk oli luua uusi ärisidemeid tervisetehnoloogia vallas ning tutvustada ülikooli mõjukaid õppe- ja teadussuundi.

Äridelegatsiooni kuulusid selliste Rootsi tervisetehnoloogia ettevõtete nagu AstraZeneca, Asker Healthcare Group jt esindajad.

Tartu Ülikooli ettevõtlusjuhi Mart Maasiku sõnul võime ülikooli suure teaduspotentsiaali üle uhked olla. „Rootsi tervisetehnoloogia tipud on näidanud, et üleilmse edu tagab nii valdkondadeülene kui ka teadlaste ja ettevõtjate vaheline koostöö. See visiit on hea võimalus meie teadusmahukatel ettevõtetel sõlmida rahvusvahelisi ärisidemeid ja luua ühiseid kasvuvõimalusi rootslastega, kellega jagame ka sarnast ärikultuuri,“ ütles Maasik enne visiiti. 

Külastus algas tunniajase ringkäiguga geenivaramus, mis pakkus oma rikkaliku andmekoguga tulevikuks ettevõtetele uusi võimalusi tervishoiuteenuste ja -toodete loomiseks. Seejärel liikus äridelegatsioon Delta keskusesse, kus esitleti Eesti teadusmahukaid ettevõtteid ja arutleti tervisetehnoloogia tuleviku üle.

Pärast ühist lõunat liitus äridelegatsioon Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi ametliku delegatsiooniga Delta keskuse ringkäiguks. 

Kuningale ja teda saatvatele delegatsioonidele tutvustati

  • arvutiteaduse instituudi ja geenivaramu tegevust personaalmeditsiini arendamisel; 
  • tehnoloogiainstituudi intelligentsete materjalide ja süsteemide laborit, kus arendatakse inimestega koos tegutsevaid roboteid (nt haiglarobotid ja tööstuslikes tootmishoonetes kasutatavad robotid); 
  • arvutiteaduse instituudi arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse õppelaborit, kus tehakse õppe- ja teadustööd, et pakkuda tudengitele haridust arvutigraafika, videomängude ja laiendatud reaalsuse vallas; 
  • Tartu Teaduspargi tegevust uusettevõtluse toetamisel; 
  • SEB innovatsioonikeskust, mis loob koostöövõimalusi ülikooli ja ettevõtjate vahel; 
  • rahvusvahelise teadus- ja tehnoloogiapõhiste iduettevõtete mentorprogrammi Creative Destruction Lab võimalusi digivalitsemise, terviseandmete ja küberturvalisusega seotud tooteid ja teenuseid arendavate ettevõtete toetamisel. 

Äridelegatsiooni külastuse lõpetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Business Swedeni esindajate kokkuvõttev arutelu.

Äridelegatsiooni külastus oli osa president Alar Karise kutsel toimuvast Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi ja kuninganna Silvia riigivisiidist.

 

 

Vaata lisaks:

Teadmussiirdedoktorantuur

Teadmussiirdedoktorantuur on rikastav kogemus nii ülikoolile kui ka ettevõttele

Innovatsioon ja tulevikutehnoloogia

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev

Patendivolinik Adrien Renaudo tutvustab Euroopa patendimaastikul toimuvaid muutusi

25. märtsil kell 14.00–16.00 tutvustab patendivolinik Adrien Renaudo muutusi ja võimalusi, mis ootavad ees süvatehnoloogia ettevõtete asutajaid. Oodatud on kõik huvilised.