Autor:
Ragnar Vutt

Nõukogu ja senat arutasid arengukavaga seotud ootusi ja põhisuundade hindamiskriteeriume

Tartu Ülikooli nõukogu ja senat arutasid 17. juunil toimunud ühisistungil uue arengukava koostamist. Lisaks tutvustati neile põhisuundade väljavalimiseks sõnastatud hindamiskriteeriume. 

Istungil kiideti heaks ettepanek töötada järgmine arengukava välja kümneks aastaks, mille jooksul vaadatakse seda korrapäraselt üle ja muudetakse vajaduse korral. Nõukogu ja senat väljendasid toetust ettepanekule, et uues arengukavas võiks keskenduda kolmele kuni viiele põhisuunale, millega ülikool soovib arenguhüppe saavutada. 

Lisaks kiideti heaks arengukava koostamise komisjoni ettepanek põhisuundade valikukriteeriumite kohta. Nende põhjal peavad tulevased põhisuunad:  

  1. avaldama positiivset mõju Eesti ühiskonna arengule ja aitama suurendada ülikooli ühiskondlikku mõjukust; 
  2. tagama ülikooli põhitegevuse rahvusvahelise konkurentsivõime; 
  3. olema ülikooli nägu, sh olema kooskõlas ülikooli väärtuste, missiooni ja visiooniga; näitama ülikooli tugevaid külgi ja eripärasid; 
  4. toetama ülikoolisisest, sh erialadevahelist ja -ülest koostööd;
  5. andma arengutõuke, sh tegema ülikooli suuremaks ja võimaldama kaasata lisaraha ja -inimesi;
  6. suurendama ülikooli atraktiivsust, sh tagama akadeemilise jätkusuutlikkuse ja vabaduse; hoidma inimesi; parandama ülikooli mainet; tagama nüüdisaegse õpi- ja töökeskkonna; 
  7. olema paindlikud ja kohandatavad, sh olema seotud arengusuundumustega; 
  8. olema usutavad ja inspireerivad, sh realistlikud ja elluviidavad. 

Arengukava koostamise komisjoni, senati ja nõukogu liikmete jaoks on oluline, et põhisuundade kindlaksmääramisel oldaks läbipaistev ja kaasataks kõiki olulisi huvirühmi. Sügisel kutsutakse valdkondade nõukogude, tugistruktuuride ja asutuste kaudu põhisuundade valimisel kaasa rääkima ka ülikoolipere liikmeid. Nende arutelude aluseks on kevadel toimunud ideekorje ülikooliperelt, arengukava koostamise komisjoni, senati ning nõukogu ideed põhisuundadest ja ühiskonnatrendide analüüs. Ülikooliperelt saadud tagasisidet analüüsib arengukava koostamise komisjon ning esitab selle nõukogule aruteluks. Lisaks toimub avalik visioonikonverents, kuhu oodatakse jagama oma mõtteid ülikooli arenguvajadustest ülikooli partnereid avalikust, kolmandast ja erasektorist.  

Välja valitud põhisuundade üle oodatakse arutlema ja nende kohta sisulisi ettepanekuid tegema kõiki ülikoolipere liikmeid temaatilistel seminaridel. Neis keskendutakse põhisuundadega seotud probleemide täpsustamisele, eesmärkide sõnastamisele ja nende saavutamiseks vajaliku tegevuse kavandamisele. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Tartu Ülikooli töötõend

Tartu Ülikool valiti haridussektori ihaldusväärseimaks tööandjaks

Tartu Ülikooli jõulukaart 2024

Ülikooli e-jõulukaart sümboliseerib võrdsust

Kuuala

Tartu Ülikool tutvustab Robotexil uuenduslikke tehnoloogiaid ja teadussaavutusi