Autor:
Kadri Asmer

Õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“

Neljapäeval, 28. märtsil kl 18.00 toimub selle õppeaasta viimane kontsert sarjas „Harmonia Universitatis“. Kontsert on kõikidele (üli)õpilastele tasuta ning sellel kõlab Mozarti, Vivaldi, Saariaho, Boccherini ja Vasksi muusika.

Wolfgang Amadeus Mozarti serenaad „Väike öömuusika“ („Eine kleine Nachtmusik“) on helilooja loomingus ja üldse klassikalises muusikas üks tuntumaid ja armastatumaid teoseid, mille algustaktid on tuttavad pea igaühele. Sädelev ja muretu karakter, täiuslikkuseni lihvitud vorm ning meeldejäävad meloodiad teevad sellest ületamatu meistriteose, mida tahetakse esitada ja kuulata ikka ja jälle. Lisaks elurõõmsale ja energilisele esimesele osale sisaldab serenaad lüürilist romanssi ja võluvat menuetti ning lõpeb kaasahaaravalt rütmika finaaliga.

Mozarti šedöövri koos teiste väärtteostega Vivaldilt, Saariaholt, Boccherinilt ja Vasksilt toovad publikuni hinnatud viiulisolist, ansamblist, ERSO kontsertmeister ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) õppejõud Triin Ruubel koos noorte ja säravate EMTA keelpillimängijatega. Orkestrisse on kaasatud tunnustatud muusikud Mairit Mitt-Bronikowska (vioola), Liina Žigurs (vioola), Theodor Sink (tšello) ja Reinut Tepp (klavessiin).

Kontserdisari „Harmonia Universitatis“ on sündinud Tartu Ülikooli ja EMTA koostöös. Sarja raames viivad akadeemia üliõpilased ja õppejõud publiku muusikalisele avastusretkele, pakkudes kuulamiseks nii aegadeülest klassikat kui ka värskemaid heliteoseid eesti ja välisheliloojate loomingust. Kontserdisari on loodud eesmärgiga pakkuda Lõuna-Eesti publikule meeldejäävaid muusikaelamusi kaunis Tartu Ülikooli aulas. Pileteid saab soetada Piletikeskusest ja kohapealt.

Luulenäitus Toomemäel

Luulenäituse "Aken Toomemäe poole" tõlked ja helifailid

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontsert „Meistriklass: hariduslik retk klassikutega“

28. ja 29. aprillil ning 6. mail toimub Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontsert „Meistriklass: hariduslik retk klassikutega“.
Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale