Autor:
Andres Tennus

Pärt Peterson valiti biomeditsiini akadeemikuks 

Eesti Teaduste Akadeemia sai juurde kolm uut akadeemikut. Nende seas valiti eilsel akadeemia üldkogu istungil biomeditsiini akadeemikuks Tartu Ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson.

Peterson püüab oma teadustöös mõista, kuidas suudab immuunsüsteem saavutada tolerantsuse enda organismi suhtes, kuid samas võidelda haigusttekitavate patogeenidega. Viimastel aastatel on tema juhitud töörühm uurinud vananemisega seotud muutusi immuunsüsteemis. Alates 2020. aastast on Peterson avaldanud teadustöid SARS-CoV-2 ja Covid-19 teemadel. 

Lisaks valiti etnoloogia ja folkloristika akadeemikuks Eesti kirjandusmuuseumi juhtivteadur ja folkloristika osakonna juhataja Mare Kõiva ning tehnikateaduste akadeemikuks Tallinna Tehnikaülikooli materjali- ja keskkonnateaduste instituudi direktor, täisprofessor tenuuris Maarja Grossberg-Kuusk. 
 
Uute akadeemikute valimised kuulutati välja juunis ja konkursile esitati 12 kandidaati. Akadeemikuks saamiseks on tarvis saada 2/3 istungil osalevate akadeemikute häältest.  
 
Koos uute akadeemikutega on Eesti Teaduste Akadeemias kokku 76 liiget.

Lisateavet saab Eesti Teaduste Akadeemia kodulehelt

Kaasprofessor Alar Jänes hoidmas TÜ keemia instituudis komplekteeritud tsink-ioon-hübriidsuperkondensaatori prototüüpi

Kuidas rahuldada inimkonna kasvavat energiavajadust?

Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe sillutab teed inimese ja roboti võimalusterohkele koostööle

MinuGeenivaramu portaali avaleht

Avati üle 200 000 geenidoonorile mõeldud portaal MinuGeenivaramu