Autor:
Andres Tennus

Pilvi Ilves ja Tiina Tamm said edukate naisteadlaste portaali AcademiaNet nominendiks

Tänavu esitas Eesti Teadusagentuur naissoost tippteadlaste portaalile AcademiaNet 13 Eesti teadlase nominatsiooni. Tartu Ülikoolist nomineeriti molekulaarbioloogia õppetooli juhataja ja molekulaarbioloogia professor Tiina Tamm ning radioloogiakliiniku juhataja ja radioloogia kaasprofessor Pilvi Ilves.

Portaali eesmärk on tõsta rahvusvaheliselt esile edukaid naissoost teadlasi ning hõlbustada ekspertide, konverentside esinejate, akadeemiliste ametikohtade täitjate ja projektipartnerite leidmist ka Eesti teadlaste hulgast.

Eesti Teadusagentuur on alates 2018. aastast esitanud AcademiaNet portaalile 214 nominenti. Tänavu kandideerivad lisaks Tiina Tammele ja Pilvi Ilvesele veel Liina Kamm, Katrin Männik, Triin Roosalu, Inge Timoštšuk, Elle-Mari Talivee, Kristi Viiding, Mall Leinsalu, Jelena Kallas, Geda Paulsen, Liisi Piits ja Merrit Shanskiy.

„AcademiaNeti nominatsioon on avalik tunnustus Eesti naisteadlastele senise silmapaistva akadeemilise töö eest,“ märkis teadusagentuuri teaduseetika valdkonna juht Marten Juurik. Juuriku sõnul soodustatakse portaali tegevuse kaudu tippteadlaste jõudmist juhtivatele akadeemilistele kohtadele ja otsustuskogudesse ning loodetavasti annab AcademiaNetti kuulumine nomineeritute teaduskarjäärile lisatõuke.

Nominentide esitamisel lähtuti teadlaste edukusest riiklike rühmagrantide ja välisrahastuse taotlemisel ning tehti koostööd positiivselt evalveeritud teadusasutustega, kellel oli õigus esitada AcademiaNeti kriteeriumide kohaselt ka oma kandidaate.

Praegu on AcademiaNeti portaalis üle 4300 peamiselt Euroopa riikidest pärit naisteadlase profiili. Portaali koordineerib Šveitsi Teadusfond, kelle partnerid ja teadlaste nomineerijad on eri riikide teaduste akadeemiad ja teadust rahastavad organisatsioonid.

Lisateave: Merili Tamson, Eesti Teadusagentuuri koordinaator, Merili.Tamson@etag.ee ja Eesti Teadusagentuuri kodulehelt

Professor Ülo Mander

Ülo Mander valiti globaalmuutuste akadeemikuks