Autor:
Silver Gutmann

Rektor Toomas Asser osales koos teiste Tartu kõrgkoolide esindajatega linnapea rattasõidul

Esmaspäeval, 18. septembril toimus Tartu linnapea Urmas Klaasi kutsel Tartu kõrgkoolide esindajate ühine rattasõit. Sõidu eesmärk oli juhtida tähelepanu liikumisele, arutada ülikoolide ja linna koostöövõimalusi kestlikkuse ja säästva liikumiskeskkonna edendamisel ning näidata eeskuju nii linlastele kui ka üliõpilastele. 

Rektor Toomas Asseri sõnul on viimased pool aastat tema eelistatuim liikumisviis just jalgratas. „Rattasõit on rõõm, see tõstab tuju ja parandab meeleolu. See on kõige kiirem viis Tartus liikumiseks, rääkimata sellest, et see on ka tervislik,“ rääkis Asser. 

Ühine rattasõit algas kell 16.15 Eesti Maaülikooli spordihoone rattaparklast. Seejärel sõideti Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, Kõrgema Kunstikooli Pallase ning Kaitseväe Akadeemia ja Balti Kaitsekolledži ette. Sõit lõppes Tartu Ülikooli peahoone ees kell 17.45. Mõne kõrgkoolihoone ees tehti peatusi, kus osalejad said pikemalt mõtteid vahetada. 

Rattasõidul osales rektor Toomas Asser koos õppeprorektor Aune Valgu, kantsler Kstina Noormetsa ja üliõpilaskonna esimehe Renar Kihhoga. Kaasa lõid ka Eesti Maaülikooli, Kõrgema Kunstikooli Pallas ja Tartu Tervishoiukõrgkooli esindajad. Vaata videokokkuvõtet sõidust ülikooli Facebooki lehelt.

Tartu tähistab 16.–22. septembril Euroopa liikuvusnädalat, mille eesmärk on kutsuda inimesi üles harrastama tervislikku ja liikuvat eluviisi ning muutma oma igapäevategevust keskkonnasõbralikumaks. 

Tartu Ülikool valmistab parasjagu ette liikumisuuringut, et saada ülevaade töötajate ja üliõpilaste liikumiskäitumisest. Tulevikus on tulemuste põhjal võimalik muuta ülikoolipere liikumine mugavamaks ja kestlikumaks. 

Liikuvusnädalal on Tartu linnaliinibussides sõitmine tasuta. Julgustame kõiki ülikoolipere liikmeid tulema tööle ja loengutesse ühistranspordi või rattaga. Tutvu liikuvusnädala üritustega linna kodulehel


Samal teemal:

Loe ajakirjas Universitas Tartuensis ilmunud lugu „Rattaga ülikooli  – on see Tartus lihtne?“

Vana anatoomikum Toomemäel

Viimase poole aasta jooksul on valminud kolme kultuuriväärtusliku hoone renoveerimistööd

Astronoomi maja Toomemäel

Astronoomi maja renoveerimistööd on lõppenud

Tänavavõrk

Suurandmetes on inimeste liikumise uurimise ja ruumiplaneerimise seisukohalt veel palju kasutamata väärtust