Autor:
Viljo Allik

Seekordsel „Tähtede õhtul Tõraveres“ räägitakse supernoovadest ilma keeruliste valemiteta

Tule 24. novembril kl 19 Tõraverre koos teadlastega tähti uurima! Sel korral tutvustab Indrek Vurm supernoovasid, oma arengu lõppjärku jõudnud tähti, mis oma eluea lõpus vägevasti plahvatavad.

Kui teadustöös kirjeldatakse kosmilisi protsesse tavaliselt keeruliste valemite kaudu, siis „Tähtede õhtu Tõraveres“ katsub publikule kosmoses toimuvat võimalikult lihtsas keeles ja rohkete näidetega selgitada.

Suure teleskoobi juures käivad hooldustööd, seega läbi suure teleskoobi taevast vaadata ei saa. See-eest on avatud kosmosepunker.

Võimalik, et üritust pildistatakse ja fotodest tehakse avalik fotogalerii.

Üritus toimub Stellaariumis (Torni 6, Tõravere). Parkla asub Stellaariumist viieminutise jalutuskäigu kaugusel. Üksikpilet maksab 2 eurot, perepilet 5 eurot.

Liitu Facebooki sündmusega.

Stellaariumis - Tartu observatoorium
Kosmosepunkris - Tartu observatoorium
Üliõpilased õppimas

Õpipäevik suunab õppurit ausale sisekaemusele

Väärikate ülikool

Vananemise uurija: motiveeritud eakas suudab õppida keeli ja uisutamist

Kristi Paron kaitseb doktoritööd „Child-patient autonomy: interplay between normativity and relationality“.