Autor:
Tartu Ülikooli üliõpilasesindus

Selgunud on üliõpilaskonna juhatuse liikmete kandidaadid

Tartu Ülikooli üliõpilasesindus otsib sel kevadel uut juhatust, sest praeguse juhatuse kaheaastane ametiaeg lõppeb. Nüüd on selgunud kõik uued juhatuse liikmete kandidaadid, kelleks on üliõpilased ülikooli kolmest eri valdkonnast. Kandidaatide debatt toimub teisipäeval, 30. mail kell 18.15 üliõpilasesinduse Tiksula ruumides (Ülikooli 17). Uus juhatus valitakse ametisse neljapäeval, 1. juunil kell 18.15 algaval üliõpilaskonna volikogu istungil.

Juhatuse liikmete kandidaatide debatt kestab kuni 1,5 tundi ja kuulama on oodatud kõik huvilised. Debatil saab küsimusi küsida kohapeal või saata enda küsimused ette Slido keskkonna kaudu. Kandidaatide vestlus tõlgitakse ka inglise keelde ja seda on võimalik kuulata Zoomi otseülekande vahendusel. Uus juhatus valitakse ametisse neljapäeval, 1. juunil ülikooli peahoones toimuval üliõpilaskonna volikogu istungil. Valimistel on hääleõiguslikud vaid volikogu liikmed, kuid istung on avatud kõigile huvilistele.

Üliõpilasesinduse juhatusse kuuluvad esimees ja kaks esimeest, kelle kõigi ametiaeg kestab kaks aastat ehk 1. juulist 2023 kuni 30. juunini 2025. Praeguse juhatuse ametiaeg kestab kuni 30. juunini 2023.

Tänavu esitasid oma kandidatuuri kolm inimest, kes kõik õpivad Tartu Ülikooli eri valdkondades. Kaks neist kandideerisid üliõpilaskonna juhatuse aseesimeeste kohale ja üks esimehe kohale. Allpool saad tutvuda tänavuste kandidaatide elulookirjelduse, motivatsioonikirja ning valimisplatvormiga.

Esimehe kandidaat

Renar Kihho

Aseesimeeste kandidaadid

Teele Kanarbik

Anette-Mai Pirk-Birk

Juhatuse valimisi reguleerib TÜÜE üldine valimiseeskiri.

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikooli uus arengukava