Siirdeuurija: usk tehnoloogia kõikvõimsusesse kaob visalt

Tartu Ülikooli teadlased kaardistasid tööstusühiskondade arengut viimase 120 aasta jooksul. Selgus, et ajapikku on esile kerkinud ökoloogiline mõtteviis, endiselt püsib aga usk, et tehnoloogia tekitatud probleeme saab parandada uute tehnoloogiatega.

"Modernse tööstusühiskonna lubadus oli, et kohe-kohe lahenevad ühiskondliku ebavõrdsusega seotud probleemid. Seda ei juhtunud, küll aga tekkis ulatuslik keskkonnakriis," rääkis uurimuse juhtautor, Tartu Ülikooli tehnoloogiauuringute kaasprofessor Laur Kanger.

Loe lähemalt ERR Novaatorist

Foto: Josh Hild/Unsplash

#teadus
lapsed võimlemas tunni ajal

Värske teadus: headest tülidest, ühiskonna kihistumisest, aktiivsetest ainetundidest ja soogaasidest

#teadus

Tartu Ülikooli promoveerib audoktoriks neli rahvusvaheliselt tunnustatud teadlast

27. mail promoveeritakse Tartu Ülikooli audoktoriteks neli tunnustatud teadlast, kes on toetanud Tartu Ülikooli käekäiku eri valkdondades.
#teadus #ühiskonnale

Meeli Alber kaitseb doktoritööd „Impact of elevated atmospheric humidity on the structure of the water transport pathway in deciduous trees“