Sisekaitseakadeemia, Tartu Ülikool ja Nordecon AS peavad teisipäeval Narva õppe- ja majutushoone nurgakivipidu

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja Nordecon AS-i juhatuse esimees Gerd Müller asetavad homme, 18. juunil kell 12 Narva õppekeskuse uuele hoonele nurgakivi, millesse müüritakse ajakapsel.

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link ütles, et Sisekaitseakadeemia jaoks toetab uue õppekeskuse rajamine Narva siseturvalisuse õppe arengusuundi. „Praktikabaasi loomisega sealkandis toetame oma õppureid kogemuste ja praktika saamisel, mis aitab neil oma tööd edaspidi palju paremini teha. Meie tegevuse üks eesmärke on toetada ka turvalisust Narvas ja kogu Ida-Virumaal.“

Tartu Ülikool on regionaalsete kolledžite kaudu toetanud Eesti ühtlast arengut, pakkudes õppimisvõimalusi neile, kes ei saa või ei soovi teha seda Tartus. 20 aastat Narvas tegutsenud TÜ Narva kolledži on selle aja jooksul lõpetanud enam kui 1600 üliõpilast ning täienduskoolitustel on osalenud üle 30 000 inimese. „Uus majutushoone võimaldab meil senisest tunduvalt aktiivsemalt kutsuda kolledžisse õppima üliõpilasi ka mujalt Eestist ja maailmast. Sel moel elavdame Narva hariduselu ja aitame kaasa kogu Ida-Virumaa arengule,“ sõnas TÜ rektor Toomas Asser.

Nordecon AS-i juhatuse esimehe Gerd Mülleri sõnul on Narvas ehitamine eriline nii ehitaja kui ka kohalike elanike jaoks. „Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikooli õppekeskuse näol saab Narva endale uue ja nüüdisaegse hoone, millel on väga mitmekülgne kasutusotstarve. See kasutusvõimaluste rohkuse sidumine ühtseks tervikuks ongi ehitajale suurimaks proovikiviks.“

Hoonet hakkavad haldama Sisekaitseakadeemia ja Tartu Ülikool. Paul Kerese tn 14 kerkiv 9707 m2 suurune õppe- ja majutushoone valmib 2020. aasta septembris ning läheb maksma 15,4 miljonit eurot (käibemaksu arvestamata). Ehitust rahastatakse riigieelarvest, sealhulgas Tartu Ülikooli investeerib majutuskompleksi 3,7 miljonit eurot (km-ita).

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskusesse on kavandatud majutusruumid ja ühiskasutuses puhkeruumid kadettidele ning Politsei- ja Piirivalveameti teenistujatele, õppeklassid ja lasketiir. Veerandit kogu hoonest (2360 ruutmeetrit) kasutab Tartu Ülikooli Narva kolledž oma üliõpilaste majutamiseks. Lisaks tuleb hoone juurde spordikompleks koos ujulaga, mis on avatud ka linnarahvale.

Õppe-, majutus- ja treeningukompleksi arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Kolm Pluss Üks. Kõik avalikud ja poolavalikud ruumid koondasid nad oma idee kohaselt esimesele korrusele, majutusruumid aga paigutasid tänavapinnast kõrgemale. Tervet hoonet läbiv aatrium on alumisel tasandil liigendatud tegevus- ja puhkealadeks. Välisvaates domineerivad mitmesugused avatud ja suletud astmestikud. Ehituslikult on hoone peamiseks eripäraks see, et majutushoone kolm korrust ehitatakse puidust.

Lisateave:
Jaanus Villiko, Tartu Ülikooli Narva kolledži haldusjuht, 514 0473, jaanus.villiko@ut.ee
Peeter Tambu, Sisekaitseakadeemia nõunik, 511 0795, peeter.tambu@sisekaitse.ee

Sandra Sommer pressiesindaja tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820 sandra.sommer@ut.ee
www.ut.ee