Autor:
Kaitsevägi

Tartu Ülikool pälvis tunnustuse „Riigikaitsjate toetaja“

Tartu Ülikool sai Kaitseministeeriumilt 19. juunil tunnustuse „Riigikaitsjate toetaja“, sest säilitab õppuste ajaks reservväelaste sissetuleku ja pakub riigikaitsjatele muid soodustusi. Tunnustus anti sel aastal välja esimest korda ning selle pälvis 50 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni.

Seaduse kohaselt tuleb tööandjatel ettevõttes töötavad reservväelased lubada õppekogunemistele, kuid sissetuleku säilitamine on ettevõtete ja organisatsioonide endi otsustada. Tartu Ülikool otsustas 2018. aastal, et kohustuslike õppekogunemiste osalemise ajal säilitatakse töötajate tavapärane töötasu. Samuti palub ülikool õppejõududel arvestada õppusel osalevate üliõpilastega ja korraldada õppetöö selliselt, et õppuste ajal puudumine ei tekitaks üliõpilastele olulisi lünki ega lisakoormust. 

Tunnustusele kandideeris ligi 200 ettevõtet ja organisatsiooni, kelle seast valis žürii välja 50 silmapaistvamat. Žüriisse kuulsid Kaitseministeeriumi, Kaitseväe ja Kaitseliidu esindajad.

Merle Karusoo Tartu Ülikooli aulas

Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhinna pälvis lavastaja Merle Karusoo

Delta keskuse ehitamise auhinda käisid vastu võtmas kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel ja arendustalituse juhataja Viljo Vider.

TÜ kliinikumi lastehaiglat ja Delta keskust tõsteti esile üleriigilise euroteo konkursil

Foto on dekoratiivne

Narva kolledži kuldmärgi pälvis Heli Aru-Chabilan