Autor:
Helle Arop

Tartu Ülikool tervitab algaval õppeaastal 800 uut välisüliõpilast

2024/2025. õppeaastal asub Tartu Ülikoolis võõrkeelsete õppekavade alusel õppima ligi 500 tasemeõppurit ja väliskülalisüliõpilasena 300 üliõpilast.

28.–30. augustini Delta keskuses toimuvast Tartu Ülikooli sissejuhatavast kursusest võtab osa ligi 800 uut välistudengit, kellele tutvustatakse ülikooli ja õppetööga seonduvat ning antakse juhiseid Eesti eluga kohanemiseks ja toimetulemiseks.

Ürituse avapäeval tervitab välistudengeid õppeprorektor Aune Valk. Kursuse jooksul räägivad oma võimalustest ja teenustest teiste hulgas Tartu Ülikooli nõustamiskeskus, akadeemiline spordiklubi ja raamatukogu, Tartu Välismaalaste Teenuskeskus, SA Tartu 2024 ja Politsei- ja Piirivalveamet. Eesti meditsiinisüsteemi tutvustab Tartu Ülikooli peremeditsiini kaasprofessor perearst Kadri Suija.

Kursuse peakorraldaja ja Erasmuse programmi üliõpilasvahetuse koordinaator Annika Kalda usub, et lisaks kvaliteetsele haridusele saavad välistudengid Tartus õppides ka väärt kogemusi ja tutvusi kogu eluks. „Oleme uhked, et Tartu Ülikooli on kogu maailmast otsustanud õppima tulla nii palju õppureid, kes siin meie üliõpilaskonda mitmekesistavad ning rikastavad,“ lisas Kalda.

2023/2024. õppeaasta sügissemestril alustas Tartu Ülikoolis õpinguid 700 välisüliõpilast. Enim välistudengeid on sügissemestril vastu võetud 2019. aastal. Pärast koroonapandeemiat ei ole Tartu Ülikooli tulevate välisüliõpilaste arv taastunud.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
India suursaadik

India suursaadik räägib 9. oktoobril India välispoliitikast