Autor:
Tartu Ülikooli kammerkoor

Tartu Ülikooli kammerkoor võitis Lissabonis konkursil segakooride kategooria ja kaks kulddiplomit

Tartu Ülikooli kammerkoor võitis dirigent Triin Kochi juhatusel rahvusvahelisel koorikonkursil „Lisbon Sings“ segakooride kategooria ja saavutas kaks kulddiplomit.

Tartu Ülikooli kammerkoor Lissabonis laval pärast auhinnatseremooniat

Kammerkoor võistles kõrgema taseme segakooride kategoorias viie kooriga ning saavutas 25,69 punktiga VI taseme kulddiplomi. Kavas olid teosed Tõnu Kõrvitsalt, Veljo Tormiselt, Mart Saarelt ja Johannes Brahmsilt.

Vaimuliku muusika kategoorias saavutas kammerkoor 23,83 punktiga kolmeteistkümne koori seas neljanda koha ja IV taseme kulddiplomi. Esitati muusikat Daniel Elderilt, Galina Grigorjevalt ja Andres Lembalt. Vaimuliku muusika kategooria võitis tütarlastekoor Ellerhein.

Konkursil osales kokku 35 koori 16 riigist. Nende hulgas oli viis Eesti koori - lisaks Tartu Ülikooli kammerkoorile tütarlastekoor Ellerhein, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Naiskoor Emajõe Laulikud, Rapla segakoor August07 ja kammerkoor Solare. Kõiki tulemusi saab lugeda Interkulturi kodulehelt.

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Laupäeval saab botaanikaaias osaleda ekskursioonidel

Looduse loor

Näitusel „Looduse loor“ toimuvad ekskursioonid igal nädalal