Autor:
Ragnar Vutt

Tartu Ülikooli muuseumi juhina jätkab Mariann Raisma

Tartu Ülikooli senat valis täna, 31. mai istungil TÜ muuseumi direktoriks Mariann Raisma.

Eksperdikomisjoni esimehe Mari Moora arvates on Mariann Raisma asjatundlik, pühendunud ja tunneb muuseumi tööd väga hästi. „Tema juhtimisel on Tartu Ülikooli muuseum muutunud külastajasõbralikumaks ning toonud uute väljapanekutega esile nii Tartu Ülikooli kui ka Tartu toomkiriku olulisuse Eesti ja Euroopa kultuuriruumis,“ ütles Moora. 

Image
Mariann Raisma
Mariann Raisma (autor: Carmen Kurg)

Mariann Raisma näeb TÜ muuseumi kui kompetentsikeskust, mille missioon on aidata Tartu Ülikoolil täita rahvusülikooli rolli teadmistepõhise ühiskonna kujundamisel. „Üldjoontes soovin järgmisel ametiajal jätkata tööd selles suunas, kuhu muuseum viimastel aastatel liikunud on, keskendudes rahvusvaheliste uurimuslike näituseprojektide koostamisele ja arendusprojektide läbiviimisele,“ sõnas Raisma. „Minu jaoks on väga tähtis suurendada muuseumi nähtavust nii avalikkuses kui ka ülikoolis ning korraldada eri sihtrühmadele mõeldud näitusi ja haridustegevust nii, et need oleksid sisult ja rahaliselt jätkusuutlikud.“ 

Raisma kaitses 2023. aastal Eesti Kunstiakadeemias doktorikraadi muinsuskaitse ja konserveerimise erialal. Oma töös keskendus ta muuseumile kui kollektiivse mälu kujundajale Eesti 20. sajandi murranguperioodidel. Raisma on juhtinud Tartu Ülikooli muuseumi alates 2010. aastast. Ta on hinnatud spetsialist, kes on aidanud kaasa oma valdkonna arendamisele nii Eestis kui ka mujal. Raisma museoloogiline töö on olnud mitmekülgne: ta on tegutsenud nii õppejõu, teadlase, kui ka kuraatorina, populariseerinud oma valdkonda ja avaldanud teadusartikleid. 

Raisma kolmas ametiaeg muuseumi direktorina algab 16. augustil.  

Tartu Ülikooli raamatukogu

Tartu Ülikooli raamatukogu direktoriks saab Jaanika Anderson

Kairi kreegipuu lillekimbuga

Psühholoogia instituudi juhina jätkab Kairi Kreegipuu

Kõrghariduse rahastamise seminaril osalejad.

Eksperdid arutasid kõrghariduse rahastamise tulevikku