Tartu Ülikooli Narva kolledž ja Swedbank alustasid koostööd Ida-Virumaa infotehnoloogia ja ettevõtluse toetamiseks

Tartu Ülikooli Narva kolledž ja Swedbank sõlmisid koostööleppe, et toetada Ida-Virumaa infotehnoloogia ja ettevõtluse arengut. Koostöö raames kaasatakse Swedbanki eksperdid Narva kolledži õppekavade „Ettevõtlus ja digilahendused“ ning „Infotehnoloogiliste süsteemide arendus“ õppetöösse.

Eksperdid annavad loengute, seminaride, praktika ja muu õppetegevuse kaudu Narva kolledži üliõpilastele edasi praktilisi kogemusi ärisituatsioonide ja -projektide ning infosüsteemide arenduse alal. Lisaks osalevad Swedbanki esindajad kolledži arendustöös ja mainitud õppekavade programminõukogudes.

„Swedbanki jaoks on oluline jätkata senist head koostööd. Pangana oleme üks osa ühiskonna vereringest ning meie jaoks on tähtis panustada kogu Eesti arengusse. Seetõttu oleme endale üheks eesmärgiks seadnud ka praktika- ja töökohtade loomise regioonides. Lisaks, nii nagu paljude süsteemidest olenevate ettevõtete puhul, põhineb ka Swedbanki käekäik suuresti sellel, kuivõrd edukalt ja targalt osatakse süsteeme ja digilahendusi üles ehitada. Näeme, et koostöö Narva kolledžiga annab kindlasti eesmärgi täitmisse olulise panuse. Läbi järjepideva koostöö leiab innovatsioon tee ettevõtetesse,“ sõnas Swedbanki personalijuht Ülle Matt.

Tartu Ülikooli Narva kolledži õppedirektori Ingrid Vetka sõnul on praktikute kaasamine õppetöösse kolledži prioriteet. „Swedbank on läbi aastate olnud pidevalt ihaldusväärseimate tööandjate edetabeli tipus ning suure ettevõttena on neil jagada väärtuslikku praktilist kogemust,“ ütles ta.

Seejuures rõhutas Vetka, et omaette katsumus on koostöö hoidmine. „Koostöökokkuleppeid algatada ja luua on üks asi. Märksa keerukam on seda koostööd elavana hoida, et nii ülikoolil kui ka ettevõttel säiliks huvi ja soov seesuguse partnerluse vastu. Õnneks meil jagub ideid, kuidas Narva kolledž saab Swedbankiga koostöös edasi liikuda,“ lisas Vetka.

Narva kolledž on Tartu Ülikooli regionaalne üksus, mis on loodud eesmärgiga toetada Ida-Virumaa arengut ja pakkuda piirkonna inimestele võimalust väga heal tasemel enesearenguks.

Lisateave:
Ingrid Vetka, Tartu Ülikooli Narva kolledži õppedirektor, 740 1903, ingrid.vetka@ut.ee
Ülle Matt, Swedbanki personalijuht, ulle.matt@swedbank.ee

Sandra Sommer