Autor:
Ragnar Vutt

Tartu Ülikooli raamatukogu direktoriks saab Jaanika Anderson

Tartu Ülikooli senat valis täna, 31. mai istungil TÜ raamatukogu uueks direktoriks Jaanika Andersoni.

Eksperdikomisjoni esimehe ja teadusprorektori Mari Moora sõnul paistis raamatukogu direktoriks valitud Jaanika Anderson silma teadusliku lähenemise poolest ning tema esitletud kontseptsioon raamatukogu arengusuundadest oli kõige konkreetsem. „Ta adub hästi teadusraamatukogu rolli ülikooli kontekstis. Andersoni tugev külg mäluasutuste tundmise ja nende juhtimise kogemuse kõrval on tema senine mitmekülgsus haldus-, õppe- ja teadustöös,“ lisas Moora. 

Image
Jaanika Anderson
Jaanika Anderson (autor: Carmen Kurg)

Jaanika Anderson rääkis ettekandes senatile, et raamatukogu on ülikooli süda, kuhu tulevad kokku inimesed ülikooli erinevatelt erialadelt ja õppetasemetelt. Tema sõnul on oluline leida tasakaal selles, kuidas toetada raamatukogu infotehnoloogilist arengut, et tulla toime info jagamise ja säilitamisega, ning samas pidevalt kaasajastada füüsilist keskkonda, et parandada ligipääsetavust ja vastata kasutajate vajadustele. 

Anderson kaitses 2015. aastal Tartu Ülikoolis doktorikraadi klassikalise filoloogia erialal. 2021.–2023. aastani oli ta Tartu Ülikooli muuseumi direktori kohusetäitja ja alates 2018. aastast on ta töötanud muuseumi teadusdirektorina. Anderson on muuseumitöö kõrvalt avaldanud hulga teadusartikleid ja tegutsenud mitmes rahvusvahelises erialavõrgustikus. Ta on panustanud aktiivselt õppetöösse, õpetades TÜ kunstiajaloo osakonna ainekursusi ning juhendades maailma keelte ja kultuuride instituudis üliõpilaste lõputöid. 

Jaanika Anderson alustab raamatukogu direktorina 15. augustil.  

TÜ muuseum

Tartu Ülikooli muuseumi juhina jätkab Mariann Raisma

Kairi kreegipuu lillekimbuga

Psühholoogia instituudi juhina jätkab Kairi Kreegipuu

Kõrghariduse rahastamise seminaril osalejad.

Eksperdid arutasid kõrghariduse rahastamise tulevikku