Autor:
Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi

Tartu Ülikooli sõudjad tulid Euroopa ülikoolide meistriks

Poolas toimunud Euroopa üliõpilaste meistrivõistlustel krooniti kaheksapaadi meistriteks Tartu Ülikooli sõudjad.

7.–10. septembril toimusid Poolas Bydgoszczis Euroopa ülikoolide sõudmise meistrivõistlused. Eestist olid võistlemas Tartu Ülikooli üliõpilased kahes paadiklassis: meeste kaheksapaat ja naiste ühepaat. Kaheksapaate oli võistlustules 12. Naiste ühepaadi klassis, kus võistles kokku 18 naist, osales Tartu Ülikoolist Rachel Kõllo.

Võistlused algasid reedel, 7. septembril eelsõitudega. Kõllo oli eelsõidus teine, mis viis ta edasi poolfinaali 12 parema hulka. Kaheksapaat aga võitis veenvalt oma eelsõidu ja sai pühapäevasesse finaali kuue parema hulka. Kõllo sõudis südikalt laupäevases poolfinaalis, kuid jäi neljandaks. Pühapäeval toimusid juba finaalvõistlused. Ennelõunases plokis võistles Kõllo ühepaadiga B-finaalis ja saavutas kokkuvõttes 9. koha.

Pärastlõunases plokis oli võistlustules Tartu Ülikooli kaheksapaat, kes tuli väga põnevas ja närvesöövas finaalis Euroopa ülikoolide meistriks ajaga 2.50,18. Teise koha võitnud Kazimierz Suure Ülikooli edestati kõigest 0,06 sekundiga ning kolmandaks jäi Jean Moulin'i nimelise Lyoni III Ülikooli kaheksapaat.

Kaheksapaadi koosseisu kuulusid Markus Uibo, Karl August Ruusalepp, Karl Kristofer Orgse, Rasmus Tensing, Margus Kodasma, Martin Rahuoja, Uku Siim Timmusk, Mark Theodor Jalakas ja roolis Maria Siiman.

Tartu Ülikooli kaheksapaadi meeskond
Tartu Ülikooli kaheksapaadi meeskond (autor: Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”

jooksjad staadionil