Tartu Ülikooli tänavuse suveülikooli teema on vaimne tervis

Tartu Ülikool korraldab juba 23. aastat Eestimaa eri paikades suvekursusi, millest on oodatud osa võtma kõik, kes soovivad omandada uusi oskusi ja teadmisi. Kursustel saab osaleda Tartus, Pärnus ja Tallinnas ning üks kursus toimub veebis. Kursused kestavad üks-kaks päeva.

Suveülikooli 22 kursuse hulgast leiab huvi- või erialase täiendamise võimalusi nii vaimse ja füüsilise tervise, kunsti, disaini ja kultuuri kui ka turunduse teemal. Programmi kavandamisel on võetud arvesse  varasemate osalejate soove ja eelistusi. Koolituste formaat on endiselt mitmekülgne: loengute kõrval saab osaleda aruteludes ja lahendada praktilisi ülesandeid.

Huvilised saavad lihvida eluks vajalikke oskusi, nagu vihaga toimetulemine, konfliktide lahendamine ja leppimine, efektiivne argumenteerimine ja hääle kasutamine avalikel esinemistel. Samuti leiab valikust kursusi vaimse eneseabi, praktilise hingamise ja mediteerimise ning kollektiivi hea sisekliima loomise kohta.

Spordi vallas saab õppida, kuidas käib laste ja noorsportlaste motiveerimine, mida teha, et keha ja selg püsiksid terved, ning kuidas reguleerida sportimise ajal energiat ja lõdvestumist. Kunsti- ja kultuurihuvilised on oodatud tutvuma end ümbritseva ruumi ja arhitektuuriga, proovima omal käel mustrite joonistamist või meisterdama vanadest ketsidest uhiuue paari disainjalanõusid. Nagu eelmisel aastal, saab ka tänavu analüüsida ühe väärt teatritüki tähendust ja mõju: sel aastal on kavas uurida Tallinna Linnateatri etendust Kalaranna 28“.

Suveülikooli eripära on suvine ja rahulik õhkkond. Varasemate aastate osalejad on kiitnud häid koolitajaid ja võimalust teiste osalejatega mõtteid vahetada. Väga mõnus suvine õhkkond, praktiline tegevus ja energiat täitvad harjutused,“ on kirjutanud üks möödunud aastal osalenu. Ei oska paremat ja huvitavamat tahtagi, võiks olla isegi nädalane kursus.“

Kursused on mõeldud kõigile: õppima on oodatud üliõpilased, vilistlased, juhid, spetsialistid, ametnikud, õpetajad, kultuuri- ja spordihuvilised ning teised õpihimulised inimesed.

Kursuse lõpetanutele väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe läbimist tõendav dokument.

Koolituste kava ja sisuga saab tutvuda kodulehel.

Liis Raudsepp

Mikrokraadiprogramm keskendub olulisele ja annab hea enesetunde

Ann Eichhors

Paindlik ja põhjalik mikrokraadiprogramm muudab maailma ilusamaks