Tartu Ülikooli suveülikooli fookuseks on tänavu vaimne tervis

Tartu Ülikool korraldab juba 23. aastat järjest Eestimaa eri paikades suvekursuseid, millest on oodatud osa võtma kõik, kes soovivad omandada põnevaid uusi oskusi ja teadmisi. Kursustel saab osaleda Tartus, Pärnus ja Tallinnas ning üks kursus toimub veebis. Kursused kestavad üks-kaks päeva.

Suveülikooli 22 erineva kursuse hulgast leiab huvi- või erialase täiendamise võimalusi nii vaimse ja füüsilise tervise, kunsti, disaini ja kultuuri kui ka turunduse valdkonnas. Programmi kavandamisel on võetud arvesse ka varasemate osalejate soove ja eelistusi. Koolituste formaat on endiselt mitmekülgne: loengute kõrval saab osaleda aruteludes ning lahendada praktilisi ülesandeid.

Huvilised saavad lihvida eluks vajalikke oskuseid nagu vihaga toime tulemine, konfliktide lahendamine ja leppimine ning efektiivne argumenteerimine ja hääle kasutamine avalikel esinemistel. Samuti leiab valikust vaimse eneseabi kursuse, praktilise hingamise ja mediteerimise õpetuse ning näpunäiteid, kuidas luua kollektiivis hea sisekliima.

Spordihuvilised saavad õppida, kuidas käib laste ja noorsportlaste motiveerimine, mida teha, et keha ja selg püsiksid terved ning kuidas reguleerida spordi ajal energiat ja lõdvestumist. Kunsti- ja kultuurihuvilised on oodatud tutvuma end ümbritseva ruumi ja arhitektuuriga ning proovida omal käel mustrite joonistamist või meisterdada vanadest ketsidest uhiuus disainpaar. Nagu eelmisel aastal, saab ka tänavu analüüsida ühe väärt teatritüki tähendust ja mõju ning sel aastal on kavas Tallinna Linnateatri “Kalaranna 28”.

Suveülikooli eripäraks on suvine ja rahulik õhkkond. Varasemate aastate osalejad on kiitnud häid koolitajaid ning võimalust teiste osalejatega mõtteid vahetada. “Väga mõnus suvine õhkkond, praktilised tegevused ja energiat täitvad harjutused,” kirjutas möödunud aastal osalenu. “Ei oska paremat ja huvitavamat tahtagi, võiks olla nädalane kursus.”

Kursused on mõeldud kõigile: õppima on oodatud praegused ja endised tudengid, juhid, spetsialistid, ametnikud, õpetajad, kultuuri- ja spordihuvilised ning kõik teised õpihimulised inimesed.

Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe läbimist tõendav dokument.

Koolituste kava ja sisuga saab tutvuda kodulehel.

Lisateave: Esta Pilt, TÜ elukestva õppe keskuse täiendusõppe programmijuht, 737 5560, esta.pilt@ut.ee

#täiendusõpe
Tartu Ülikooli pusle kust on mõned jupid puudu

Tartu Ülikool pakub sügisest taas mikrokraadiprogramme