Autor:
Andero Kalju

Tartu Ülikooli väärikate ülikooli lõpetas tänavu üle 2000 õppija

Täna, 20. mail kl 12 toimub Tartu Ülikooli aulas väärikate ülikooli Tartu, Põlva, Võrumaa ja Keila programmi õppeaasta lõpuaktus. 2021/2022. õppeaastal osales väärikate ülikooli loengutes üle Eesti enam kui 2000 teadmishimulist kuulajat.

Lõpuaktusel peab õiguskantsler Ülle Madise akadeemilise lühiloengu „Sõltumatus, tarkus ja vaikimise nõiaring“. Sõna võtavad ka Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen. Muusikalise tervituse teevad Põlvamaa laululapsed Riivo Jõgi juhendamisel.

Sellel õppeaastal toimusid väärikate ülikooli loengud 11 kohas üle Eesti: Elvas, Keilas, Kuressaares, Pärnus, Põlvas, Tallinnas, Tartus, Türil, Valgas, Viljandis ja Võrumaal. Peale loengute korraldati Zoomi keskkonnas psühholoogia- ja terviseteemalisi veebiseminare, mida on võimalik järelvaadata. Mitmes programmis pakuti väärikatele lisaks võimalust osaleda õpitubades, arvuti- ja keelekursustel ning kuulata raadioloenguid.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk rõõmustas, et sel õppeaastal said väärikad taas kuulata väga oodatud auditoorseid loenguid. „Üks Tartu Ülikooli kolmest suurest õppega seotud sihist on olla elukestva õppe ülikool ja meie kaubamärgi – väärikate ülikooli – tegevus on selle üks parimaid näiteid,“ ütles Valk.

Tema sõnul on maailmas vähe kõrgetasemelisi teadusülikoole, kes suudaksid samal ajal aktiivselt kaasata eri earühmi. Tartu Ülikool pakub teaduskooli kaudu õpilastele ja väärikate ülikooli kaudu nende vanavanematele võimalust saada osa ülikoolielust: avardada maailmapilti, omandada uusi oskusi ja olla osa elukestvalt õppivast ülikooliperest. „Suur tänu kõigile väärikatele, kes te meie pereringi laiendate ja koroonast tingitud takistustest hoolimata olete taas ühe kooliaasta edukalt lõpetanud!“ lisas Valk.

Tartu Ülikooli väärikate ülikool alustas tegevust 2009/2010. õppeaastal Pärnus ning laienes sealt Tartusse ja teistesse Eesti piirkondadesse, et pakkuda vanemaealistele elukestva õppe võimalusi. Väärikate ülikooli tegevust toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, kohalikud omavalitsused ning ettevõtjad.

 
#täiendusõpe
Väärikate ülikool

Väärikate ülikooli 2022/2023. õppeaasta lõpuaktus

#koostöö #õpetamine #täiendusõpe #ühiskonnale

UT-UP-PRAKT: Tartu Ülikooli praktikasüsteemi arendamine ja tõhustamine

UT-UP-PRAKT loob võimalusi ja parendab TÜ praktika korraldust, et tõsta praktiliste oskuste taset lähtuvalt tööturu vajadustest ja ootustest ning samas toetab elukestva õppe strateegiat.
#täiendusõpe
Tartu Ülikooli peahoone

Tartu Ülikooli täiendusõppes osales möödunud aastal üle 45 000 huvilise