Tartu Ülikooli vilistlaspidu kogub tuntust üle maailma: õhtusel peol soovib esineda ka Läti kultusbänd Brainstorm (aprillinali)

18. mail toimub Tartu Ülikooli kõigi aegade suurim vilistlaste kokkutulek, mis kogub tuntust juba üle maailma. Ees ootavad rõõmsad taaskohtumised, ekskursioonid, kontserdid ja mõttetalgud ning täpina i peal lisati äsja kavva uus esineja – Läti kultusbänd Brainstorm.

Brainstormi esindaja võttis ise Tartu Ülikooliga ühendust, et tunnustada suurejoonelist üritust ja pakkuda end õhtuse vilistlaspeo üheks artistiks. “Meil on äärmiselt hea meel, et uudis 18. mai vilistlaspäevast on levinud Eestist kaugemale. Läti on meie naaber ja Tartu Ülikoolis on õppinud palju lätlasi, teiste seas sellised tuntud inimesed nagu folklorist Krišjānis Barons, luuletaja ja tõlkija Eduards Veidenbaums ning kirjanik Aleksandrs Grīns,” ütles vilistlaste kokkutuleku projektijuht Karl Vetemaa.

Brainstormi solist ja laululooja Renārs Kaupers tunneb kokkutuleku vastu eriti suurt huvi põhjusel, et tema vanavanavanaisa õppis Tartu Ülikoolis meditsiini. Renārs Kaupersi esivanemate hulgas on Kuramaalt pärit mõisnik parun Friedrich von Stuart ja tema abikaasa, Immanuel Kanti vennatütar Henrietta Kant.

Kaupersi ainus palve oli, et lõunanaabrid saaksid kokkutulekul osaleda tasuta. Tartu Ülikool otsustaski tagada Läti bändile ja nende kaasmaalastele tasuta bussisõidu ja hoolitseda ka öömaja eest. Brainstormi solist ise ööbib kokkutuleku ajal Tartu Ülikooli peahoone pööningul asuvas tudengikartseris – just nii, nagu seda tegid paljud tudengid aastaid tagasi.

“Renārs Kaupers ega teised Brainstormi liikmed pole küll kahjuks meie vilistlased, kuid sellegipoolest on nad 18. mail Tartusse väga oodatud,” lisas Vetemaa.

Kokkutuleku tasulised piletid on müügil Piletilevis ja tasuta piletid BilesuServissi müügipunktides.

Lisateave: Karl Vetemaa, TÜ turunduse peaspetsialist ja vilistlaste kokkutuleku projektijuht, 5880 4541, karl.vetemaa@ut.ee