Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikoolis alustab õpinguid 4806 uut üliõpilast

Esmaspäeval, 4. septembril kell 10 alustab Tartu Ülikool peahoone ees pidulikult 2023/2024. õppeaastat. Üliõpilaste ridadesse lisandub 4806 uut õppurit.

Uutest üliõpilasest alustab 2979 kõrghariduse esimesel astmel, 1660 magistriõppes ja 167 doktoriõppes. Seejuures asub ligi viiendik värsketest tudengitest õppima hariduse õppevaldkonna erialadel. „On rõõm tõdeda, et sel aastal oli huvi eestikeelsete õppekavade vastu suurem kui mullu. Eriti hea meel on selle üle, et õpetajakoolitusse võeti vastu 300 õppurit rohkem kui eelmisel aastal ning ka kandidaate oli 40% rohkem,“ kirjeldas eestikeelsete õppekavade edukust Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk.

Õppeaasta alguse puhul tervitavad üliõpilasi rektor Toomas Asser, haridus- ja teadusminister Kristina Kallas, Tartu linnapea Urmas Klaas, Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Renar Kihho ning sotsiaalteaduste valdkonna õigusteaduse õppekava 1. aasta üliõpilane Karl Eerik Kala.

Aktusel esineb Tartu Ülikooli kammerkoor dirigent Triin Kochi juhatusel. Üles astub ka TÜ tudengite ja vilistlaste ansambel Inerts.

Aktuse ajal saab Ülikooli Kohviku ees asuvast müügitelgist osta ülikooli meeneid ja trükiseid.

Kogu ülikoolipere on oodatud peahoone ette, samuti saab aktust jälgida UTTV vahendusel. Üritusel on ingliskeelne sünkroontõlge, mille kuulamiseks saab soovi korral kõrvaklapid meenetelgi juurest. Isiklike kõrvaklappide ja nutiseadme abil on sünkroontõlkega aktust võimalik väikse viivitusega vaadata ka UTTV-st.

Programmi „Talendid Tartusse!“ 2023/2024. õppeaasta avamine.

Talendikad esmakursuslased alustasid Tartu Ülikoolis uut õppeaastat

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust.

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust

Rahvusülikooli 104. aastapäev

Rahvusülikool 104