Autor:
Johan Skytte poliitikauuringute instituut

Tartus kohtuvad enam kui 30 riigi teadlased, et arutada Ida-Euroopa ja Euraasia mineviku, oleviku ja tuleviku üle

11.–13. juunini toimub Tartus Ida-Euroopa ja Euraasia uuringute aastakonverents, kus arutatakse tähtsaimate kultuuriliste, sotsiaalsete, majanduslike ja poliitiliste trendide üle, mis puudutavad kõiki elu tahke Ida-Euroopas ja Euraasias. Konverentsile tuleb kokku rohkem kui 200 teadlast üle kogu maailma.

Seitsmendat korda toimuva konverentsi tänavune juhtteema on „War and Peace: What's Next for Eastern Europe and Eurasia?“ („Sõda ja rahu: Mis ootab ees Ida-Euroopat ja Euraasiat?“). Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli Ida-Euroopa ja Venemaa uuringute keskus CEURUS.

Selle aasta konverentsi peamiseks arutelude fookuseks on sõda ja rahu. Konverentsi meeskond leiab, et: „tänasest päevast lähtudes ei ole meil enam rahu, aga see jääb tulevikueesmärgiks. Selle eesmärgi täitmine eeldab esmalt sõja võitu. Samas on selge, et Putini sõjaline kaotus ei too endaga kaasa stabiilset rahu. Siinjuures on intellektuaalide kohustus keskenduda sellele kuidas on rahu võimalik tulevikus kindlustada, millised legaalsed ja institutsionaalsed sätted tuleb kehtestada ja millisel moel tuleks selle sõja lugu lõimida meie ajaloolisse narratiivi."

  • Konverentsi avab 11. juunil Winnipegi Ülikooli professor, Ukraina päritolu ajaloolane Andriy Zayarnyuk, kes keskendub oma ettekandes Ukraina ajaloole Vene-Ukraina sõja kontekstis.
  • Järgmisel päeval on konverentsi kavas kõrgetasemeline inglisekeelne arutelu „Putin’s War: What Future for Russia“ („Putini sõda: milline tulevik Venemaale?“), milles räägitakse muutustest, mis saavad sõja tagajärjel paratamatult osaks Venemaale või siis tänapäeval Vene riigi poolt hõivatud aladele.

Rohkem infot konverentsi kohta on konverentsi veebilehel.

Konverentsi korraldamist toetavad Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkond, Tartu linn ja USA saatkond Eestis.

Lisateave: Maili Vilson, Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja õppetöö alal, CEURUS-e tegevjuht ja konverentsi kaaskorraldaja, 737 6375, maili.vilson@ut.ee

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Doktoritöö

Antonina Martynenko kaitseb doktoritööd „Традиции и инновации в русской поэзии второй половины 1830-х гг.: количественное исследование“

ITD juhendnöörid header

Valminud on teadusaladeülese ja -vahelise koostöö juhend teadlastele

kirjutamas

Keelenorme kompav luule annab hoogu keeleuuendustele