Autor:
Mirjam Savioja

Teadusmahukas äriidee saab ülikooli hargettevõtete programmi toel tuule tiibadesse

Tartu Ülikool toetab oma teadlasi, töötajaid ja üliõpilasi kuni 10 000 euroga, mille abil nad saavad arendada oma teadusmahukat äriideed edasi ja jõuda ettevõtte loomiseni. Ülikooli hargettevõtete programmi sügisvooru saab kandideerida 18. septembrini.

„Teaduspõhine ettevõtlus on põnev ja sobib hästi kokku tööga ülikoolis – need täiendavad teineteist. Ülikoolist saab vajalikud kogemused eri probleemidega tegelemiseks, ettevõtte poole pealt aga näeb, kuidas teadus lõpuks tavakasutajani jõuab,“ sõnas Tartu Ülikooli kiletehnoloogia labori insener Maido Merisalu, kes on asutanud kaks ülikooli hargettevõtet: korrosioonitõrjega tegeleva Captain Corrosioni ja desinfitseerimisvahendite tootja Murrifieri.

Kuni kolmeaastane hargettevõtete programm koosneb kuuekuulistest etappidest, mille vahel hinnatakse äriidee küpsust. Programmi jooksul saab osaleja praktilisi teadmisi oma ala ekspertidelt ja tuge parimatelt mentoritelt, kes aitavad teadusmahukat toodet või teenust turule viia.

Teist aastat hargettevõtete programmis osalev meeskond Silklytics töötab välja põllumajanduses ja laborimeditsiinis kasutatavate täppisanalüüside tehnoloogiat. Silklyticsi juhi, ülikooli analüütilise ja füüsikalise keemia teaduri Hanno Evardi sõnul on programmist olnud tema idee arendamisel väga palju kasu: „Oleme saanud kontakte, tagasisidet äriarenduseks ja koolitusi.“

Pärast programmi läbimist saavad meeskonnad alustada tegevust turul või jätkata ettevõtte arendamist mõnes teadusmahukatele ettevõtetele mõeldud äriinkubaatoris. Ülikoolil on selleks tugev partnerite võrgustik, kellega esimeste kontaktide loomiseks pakutakse samuti tuge.

Tartu Ülikooli hargettevõtete programm on viimase kahe aasta jooksul toetanud ligi 40 äriidee arendamist. Teiste hulgas on programmist tuule tiibadesse saanud uut tüüpi lidarilahendusi loov LightCode Photonics ja süsihappegaasist süsinikmaterjale tootev UP Catalyst.

Rohkem infot programmi ja selles osalejate kohta leiab Tartu Ülikooli kodulehelt.

Esita avaldus hiljemalt 18. septembril!

Vaata ülekannet Startup Day demoalalt, kus ülikooli hargettevõtted RedoxNRG, Silklytics, SoftRobot ja Murrifier räägivad, kuidas teadus ettevõtlusesse jõuab ning millisel moel Tartu Ülikooli hargettevõtete programm teadlasi sellel teel aitab.

Tartu Ülikooli ja SEB esindajad Tartu Ülikoolis

Ülikooli juhtkonna esindajad kohtusid SEB panga Eesti ja Baltikumi juhtidega

Välkkõnevõistluse võitjad

Kütuseelemente arendava GaltTeci välkkõne tõi ettevõttele 100 000-eurose investeeringu

Better Medicine'i meeskond

Tartu Ülikool saab osaluse ettevõttes Better Medicine OÜ, kes diagnoosib tehisaru abil vähktõbe