Autor:
Andero Kalju

Teaduspoliitika konverentsil esinevad Tartu Ülikooli teadlased

16. oktoobril kl 10.00–16.00 toimub Riigikogu konverentsisaalis üheteistkümnes teaduspoliitika konverents „Teadus kui Eesti arengumootor (XI). Elujõuline Eesti – tähendus ja valikud“, mida on võimalik jälgida Novaatori lehel. 

Tänavune konverents on pühendatud Eesti elujõulisusele. Osalejad proovivad teaduspõhiselt vastata järgmistele küsimustele. 

  • Mis teeb Eesti ühiskonna elujõuliseks? 
  • Mis teeb eesti keele ja kultuuri elujõuliseks? 
  • Mida tuleks teha, et Eesti ühiskond, eesti keel ja kultuur oleksid ka tulevikus võimalikult elujõulised? 

Teemaplokis „Mis teeb Eesti ühiskonna elujõuliseks?“ peab Tartu Ülikooli linna- ja rahvastikugeograafia professor Tiit Tammaru kell 11.35 ettekande „Miks on vaja poliitiliselt juhitud rände- ja talendipoliitikat?“. Tammaru osaleb ka kl 12 teemaplokki lõpetavas arutelus.  

Pärastlõunal toimuval teemaplokis „Mis teeb eesti keele ja kultuuri elujõuliseks?“ teeb ülikooli biosemiootika professor Kalevi Kull kell 13.45 ettekande „Terve Eestimaa élan vital“ ja anglistika professor Raili Marling räägib kl 14.15, milles seisneb kultuuri elujõud. Viimasena kõneleb selles plokis ajakirjandusuuringute kaasprofessor Marju Himma teemal „Kes pole meiega, on meie vastu. Ehk meedia ja teiste toimijate roll ühiskonna ühendamises ja lõhestamises“. Plokk lõpeb kell 14.55 aruteluga, kus teiste seas osaleb ka professor Kalevi Kull. 

Konverents on kutsetega, ent kõik huvilised saavad jälgida otseülekannet teadusportaali Novaator vahendusel 16. oktoobril algusega kell 10.00. 

Konverentsi kavaga saab tutvuda Eesti Teadusagentuuri kodulehel. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Toivo Maimets auhinda vastu võtmas

Tiiu Silla nimelise elutööpreemia pälvis Toivo Maimets

Mõjukonverents

Enlight kutsub taas kandideerima ühiskondliku mõju auhinnale

Enlight tutvustab uues kampaanias võrgustiku silmapaistvaimaid tegijaid

Enlighti kampaanias „Enlighti inimesed“ tutvustatakse kolme aasta jooksul võrgustiku liikmeid, kes on oma erialaste saavutuste ja isikuomaduste poolest teistele eeskujuks. Tartu Ülikoolist tõstetakse esile kuut inimest, kellest esimene on keskkonnatervishoiu professor Hans Orru.