TÜ kõige ettevõtlikumad teadlased on Tambet Teesalu ja Toomas Saat

Tartu Ülikool tunnustas tänasel demopäeval esimest aastat oma teadlasi, kes on andnud suure panuse ettevõtliku ülikooli arendamisse. Ettevõtliku teadlase tiitli pälvisid vähibioloogia uurimisgrupi külalisprofessor Tambet Teesalu ning TÜ mereinstituudi ihtüoloogia ja kalanduse professor Toomas Saat.

TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse juhataja Kristel Reimi sõnul valiti tiitli saajad välja selle järgi, kes olid möödunud aastal toonud ülikoolile kõige rohkem ettevõtluslepinguid. „Tartu Ülikool on võtnud oma strateegiliseks eesmärgiks olla ettevõtlik ülikool,“ rääkis Reim. „Meie teadlased ja üliõpilased annavad endast palju, et muuta Eesti majandus nutikamaks ja suuremat lisandväärtust tootvaks. Seetõttu soovime nüüdsest tõsta esile neid teadlasi, kes on aidanud eriti hoogsalt kaasa ettevõtliku ülikooli eesmärkide täitmisele.“

Professor Tambet Teesalu on aktiivselt tegelenud vähiravimi arendamisega ja teinud selleks ettevõtjatega tõhusat koostööd. Professor Toomas Saat on oma teadustöö tulemusel sõlminud ettevõtluslepinguid, mis on seotud keskkonnauuringutega.

2017. aastal sõlmis Tartu Ülikool 8,2 miljoni euro väärtuses lepinguid mõõte-, analüüsi-, konsultatsiooni või teadus- ja arendustegevuse teenuste osutamiseks. See on 3,7 miljonit eurot rohkem kui aasta varem. Enim on kasvanud tellimused Eesti ettevõtetelt, kes kasutavad väga aktiivselt riiklikke teadus- ja arendustegevuse koostöömeetmeid.

TÜ ettevõtluskoostöö mahtu on märkimisväärselt mõjutanud 2016. aastal avatud nutika spetsialiseerumise rahastusmeede, mille kaudu SA Archimedes rahastas 2016. ja 2017. aastal 21 projekti. Neist 11 viiakse ellu koostöös Tartu Ülikooliga. 2017. aastal sõlmis Tartu Ülikool selle meetme raames 2,2 miljoni euro ulatuses teadus- ja arendustegevuse lepinguid.

Lisainfo: Aitel Käpp, Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht, 737 6531, aitel.kapp@ut.ee

Mari-Liis Pintson
pressinõunik